Sarı Kantaron Yağının Faydaları Saymakla Bitmez

Bugün sizlere mucizevi bir yağ olan Kantaron yağının faydalarından bahsetmek istiyoruz:

Kantaron yağı adeta doğanın bizlere bir mucizesi gibi. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre birçok faydası bulunan kantaron yağı; cilt lekelerini giderirken aynı zamanda cildin yenilenmesini ve daha enerjik, daha sağlıklı görünmesini sağlar. 

Özellikle sivilce, akne problemleri yaşayan ve cildi çok kuru olanlar için faydalı olan kantaron yağı, aynı zamanda ciltteki renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. 

Kantaron yağını gece yatmadan önce temizlenmiş cildinize birkaç damla, masaj yaparak uygulamanız yeterli. Ancak yaklaşık 1 saat kadar beklettikten sonra cildinizi güzelce yıkayıp, temizlemeyi ihmal etmeyin.

Yazımızın başında sizlere “kantaron yağının faydaları saymakla bitmez” demiştik.

Bu mucizevi yağın faydaları elbette sadece ciltle sınırlı değil. Aynı zamanda saçlar içinde adeta bir armağan gibi. Saçla ilgili başka bir hastalığınız yoksa, saç diplerinize sürdüğünüz kantaron yağı, saç dökülmelerini engeller, kepeklenmeyi önler ve egzamaya karşı da rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca radyasyon tedavisi gibi dış etkenlerden kaynaklanan saç dökülmelerinde de saç hücrelerini yenileyici etkiye sahiptir.

Sağlıkla kalın…
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir