Limon Kabuğunu Nasıl Değerlendirilir?

Limonun faydaları oldukça fazladır. Ama kabuğunun da kullanım alanı ve gerekliliği faydaları kadar etkileyicidir. Kabuğu içerdiği vitaminler ve mineraller ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

Evinizde, Cildinizde ve Vücut Sağlığında Limon Kabuğu

İçerdiği asit ile cildin parlak ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Ayrıca ölü cilt derilerini çıkarmak ve derinin yenilenmesine teşvik etmek gibi güzel yanları vardır. Akneler için de kullanılabilir.

Limon kabuğu ile yüzünüzü ovabilirsiniz. Ovma işleminden sonra 10 dakika beklemeli, daha sonrasında cilt ılık suyla durulanmalıdır. Pürüzsüz ve parlak bir cildin keyfini çıkartabilmek için haftada 3 veya 4 kez yapabilirsiniz.

Kabuğunu çöpe atmak yerine lezzetli ve sağlıklı ev yapımı bir çay yapabilirsiniz. İçeriğinde bulunan C vitamini ve antioksidan; sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına, kilo vermeye, PH seviyesinin dengelenmesine, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur.

İnce bir şekilde kesilmiş limon kabuğunu filtre kahve demliğine koyup üzerine kaynar su ekleyip 10 dakika demlendirdikten sonra bal ilavesi ile tüketin.

Limon kabukları kapı eşiği, yuva girişlerine, çatlaklara ve pencere kenarlarına koyarak evinizi karıncalardan koruyabilirsiniz. Merak etmeyin bunlar karıncaları öldürmek için değil uzaklaştırmak içindir.

Cam kavanozda su, sirke ve limon kabuklarını karıştırıp ara ara çalkalayarak 1,5 hafta kadar bekletin. Ardından camsil olarak kullanabilirsiniz.
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir