Hakkımızda

İlk önce “Yaşasın Yemek Yemek!” dedik.... ve koyulduk yola ve kolları sıvazladık. Herkesin yer alacağı bir platformu tasarlarken domino taşı düzer gibi her ayrıntıya dikkat ettik. Çünkü şunu biliyoruz ki; “Yeni bir yemeğin keyfi insanoğluna verdiği mutluluk yeni bir gezegenin keşfinden daha çok mutluluk verir”.  Bu yemek masasını kurarken sadece yemek tarifi paylaşmak istemedik.

Kendiniz gibi düşünen insanlarla bir araya gelebileceğiniz, ortak dertleriniz olan insanlarla konuşabilmenizi, hayatınızı kolaylaştıran ipuçları olan blog yazılarına ulaşmanızı istedik. Bir masa düşündük içerisinde tüm renkler beraber olsun istedik. Eskilerin deyişi ile “birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde” deyip bir masa kurmayı düşündük.

İçerisinde vegan, vejeteryan, etçiller, diyet ihtiyacı olanlar, kent hayatının getirdiği keşmekeşlik uzaklaşmaya çalışanlar, bunalanlar, yaşadığı şehrin kendisine yetmeyenler.... Beş çayına ne yapsam diye düşünenleri, bu akşam ne pişirsem diyeni, işten sonra pratik ne hazırlayabilirim diyeni, prestij elde etmek için Fransız Kek tarifi arayanı, çocuğu için saçını süpürken eden anneleri, evlilik yıldönümünde güzel bir sofra hazırlama telaşında olanları, yediği bir kek için diyet listesi arayanı, vicdanından dolayı et yemeyi red edenleri..... Kısaca herkesin kendisine yer bulacağı bir yemek kültür internet sayfası oluşturmak istedik. 

Ne Yapıyoruz?

Kullanıcılarımızın yemek yapma sürecine yardımcı olmak amacıyla, yemek tariflerini kolayca aranabilir ve filtreleyebilir hale getiriyor ve anlaşılır ve detaylı anlatımlara sahip olacak şekilde hazırlıyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye'de yemek tarifleri alanında lider bir platform olmak ve kullanıcılarımızın yemek yapmayı ilginç ve eğlenceli hale getirirken, aynı zamanda sağlıklı beslenme konusunda da bilgilendirmektir.

Misyonumuz

Kullanıcılarımızın yemek yapma sürecine katkıda bulunarak, mutfağa güvenlerini arttırmak ve yemek yapmayı daha keyifli hale getirmektir. Bu amaçla, Türkiye'de yemek tarifleri alanında en kapsamlı ve en iyi içeriği sunacağız.