Ödem Attırıcı Öneriler

Pek çok insanın ortak şikâyeti vücutta biriken ve atılması ne yazık ki son derece zor olan ödemdir. Ancak bazı besin maddeleri vücuttaki ödemi atmak için yaratılmıştır adeta. 

Peki, nedir bu besin maddeleri?

Yoğurt:

Detoks dendiği zaman ilk akla gelenlerden biri olan yoğurt, ödem atan besinler listesinde de ilk sıralarda yerini alıyor. Yoğurt içerisinde faydalı bakteri olan probiyotikleri fazlasıyla barındırmaktadır. Bu faydalı bakteriler de ödemin vücuttan atılması konusunda önemli rol oynar.

Ananas:

Ananas bol lifli bir meyve olmasından dolayı en iyi ödem atıcılardan biridir. Ananası ister meyve olarak yiyebilir isterseniz de suyunu sıkarak tüketebilirsiniz.

Nar:

Nar için en sağlıklı meyvelerin başında geliyor desek hiç yanılmış olmayız. Nar, antioksidan bakımından zengin olması sebebiyle vücutta ödem oluşmasını engelliyor.

Muz:

Potasyum içeren muz ödem attıran başka bir önemli meyvedir.

Kivi:

Vitamin bakımından en zengin meyveler arasında sayılan kivi, en iyi ödem söktürücülerdendir. 

Maydanoz:

Ödem attırıcı dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de maydanozdur. Güne maydanozla başlarsanız nasıl harikalar yarattığını kendiniz bizzat göreceksiniz.

Yeşil Çay:

Çaylar içinde en sağlıklılarından biri de yeşil çaydır. Yeşil çayda ödem söktürücü özellik olup aynı zamanda pek çok konuda da vücut için faydalıdır.

Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir