Yeşil Soğan Hakkında Bilinmeyenler

Turşu Hakkında Bilinmeyenler
geri
Turşu Hakkında Bilinmeyenler
Ispanağın Besin Değeri ve Faydaları
ileri
Ispanağın Besin Değeri ve Faydaları

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Sağlıklı Mutfaklar

  Sağlıklı Mutfaklar

  2 yıl önce

  İnsan ömrü teknolojinin de gelişmesiyle birlikte uzuyor. Tıptaki gelişmelerin yanı sıra vücudumuza nasıl bakarsak öyle etkisini görüyoruz. Aynı yaştaki insanlar birbirinden çok farklı görünüme sahip olması kuşkusuz sağlıklı beslenme ve sporla doğru orantılı olarak değişiyordur.

  Sağlıklı beslenme bizi hastalıklardan uzak tuttuğu gibi hücrelerin genç kalması için destekleyici rol oynuyor. Vücutta su tutan ve enerjimizi düşüren besinlerin tüketimini özellikle sınırlamamız gerekiyor. Tabi ki bunların başında şeker geliyor. Ayrıca, glutenli besinler de vücutta fazla su tutulmasında neden oluyor. Eeee atalarımız boşuna dememiş ne ekersen onu biçersin diye😊

  Sadece sağlıklı besinler tüketmek elbette yeterli değil. Spor yapmak vücudu dinç tutar ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Birbirinden ayrılmayan bu ikiliyi düzenli olarak bir arada uygularsanız ve bunu bir yaşam tarzı haline getirirseniz, sağlıklı ve fit bir görünüm sizin olacaktır.

  Unutmayın, karın kası mutfakta yapılır! Sağlıklı mutfaklar…

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Izgaraların Bakımı Nasıl Olmalı?

  Izgaraların Bakımı Nasıl Olmalı?

  Düzenli bakım gören ızgaralar yıllarca verimli ve temiz bir şekilde pişirebilir. Kullandıktan hemen sonra ızgara sıcakken üzerine yapışmış olan kalıntıları uzun saplı ızgara fırçasıyla ya da sadece ızgarayı temizlemek için kullanacağımız hafif sert bir fırça yardımıyla kazıyın. Izgaranın kapağını kapatıp sönen kömürün kalan tortuyu yakıp kül etmesini bekleyin. Kömürlü ızgaralarda külün birikmesine izin vermeyip kömür konan hazneyi sıkça temizleyin. Haznedeki küller tamamen soğuyunca çıkarıp alev almayan bir kaba boşaltın. Izgarayı yeni aldıysanız kullanmadan önce kılavuzunu okuyun. Düzenli olarak, tavsiye edilen şekilde temizleyin.

  Farklı bir yöntem olarak aynı ocak temizliğinde olduğu gibi ızgara temizliğinde de sirkeden yararlanabilirsiniz. Bir su bardağı sirkeyi bir su bardağı sıcak su ile karıştırın. Daha sonra ızgarayı elde ettiğiniz sirke su karışımının içerisinde bekletin. Bu şekilde yarım saat beklettiğinizde ızgaraya yapışan kalıntılar ve yağlar yumuşayacaktır. Suda bekledikten sonra bir fırça yardımıyla da bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR