Yemek Deyimleri

Yoga Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendirir?
geri
Yoga Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendirir?
Kilo Aldırmayan Diyet Kahvaltı Planı
ileri
Kilo Aldırmayan Diyet Kahvaltı Planı

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Çocuklarımıza Yemek Yapmayı Nasıl Sevdirebiliriz?

  Çocuklarımıza Yemek Yapmayı Nasıl Sevdirebiliriz?

  3 yıl önce

  Aile içi sosyalleşmeniz başında sofrada birlikte yemek yemek gelmektedir. Genç bireyler bu süreçte aile ilişkilerini güçlendirdikleri gibi sorunlarını aile fertlerine aktarmakta ve görüş alış verişinde bulunmaktadır. Fakat bireyin aile içerisinde yemek ile sosyalleşmesi tek sofra yemekleri değildir. Çocuğun ebeveynlere karşı daha güçlü bağlarla birlikteliği için içerisindeki yaratıcılığı ve sorumluluk duygusunun güçlendirilmesi gerekmektedir. Çocuğunuzla birlikte yapacağınız yemekler aile içi iletişimi güçlendirebileceği gibi çocuğunuzu hayata karşı hazırlanmasına yardımcı olacaksınız. Özellikle çocukluk dönemini geçiren çocuklarda yemek yapımına katılmalarına önem gösteririniz. Çocuğunuz sevdiği lezzetleri hazırlarken ondan öneri ve görüş almanız önemlidir. Özellikle;

  Hamur yoğurma işleminde,

  Pizza süslemelerinde,

  Kek karıştırırken,

  Omlet yaparken,

  Patates püresi yapımında,

  Malzemelerin ölçülmesinde,

  Kek kalıplarının doldurulmasında,

  Dondurmaları kaselere koymada,

  Meyve tabaklarının hazırlanmasında çocuğunuzdan yardım almanız çocuğunuzun yaratıcılığının dışarıya vurmasını sağlayacaktır.

  Çocuğunuzla birlikte yemek yaparken onu dinlemeli ve görüşlerine önem göstermelisiniz. Eğer meyve tabağı tabağı hazırlıyorsanız meyvenin tabakta nasıl görüneceğine onun karar vermesini sağlayın. Bu mutluluk veren aktiviteleri yaparken çocuğunuzun sağlığına dikkat etmelisiniz. Özellikle bıçak gibi delici özelliği olan bedende ağrı ve izlere sebep olan maddelerden onu korumalısınız. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Elma Sirkesi Diyeti

  Elma Sirkesi Diyeti

  1 yıl önce

  Elma Sirkesinin Zayıflatmaya Etkisi

  Elma sirkesinin en bilinen özelliği iştahı kesmesi ve metabolizmanın çalışma hızını artırmasıdır. Vücuttaki zararlı toksinlerin ve ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Bu etkiyi yaparken aynı zamanda da hücrelere daha fazla oksijen ulaşmasını sağlıyor. Kilo almanıza ve yağ depolanmasına neden olan lenf sıvısının fazlasının vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.

  Elma Sirkesi Diyet Midir?

  Elma sirkesini diyet programı olarak değil yemek yeme alışkanlığını düzenlemek açısından kullanılır. Vücutta yağ yakımını hızlandırmak ve çok yeme isteğinizi azaltmak için kullanıma çok uygundur. 

  Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır?

  Elma sirkesini sulandırarak diyet yerine getiriliyor. 2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suya ekleyin. Sirkeli suyu, yemeklerden yarım saat önce içip, ardından günlük beslenme programını uygulayarak devam edin.

  Elma sirkesinin tadından dolayı içemiyorsanız ballı, papatya çaylı veya sinameki tozlu ile destekleyebilirsiniz.

  Papatya çaylı elma sirkesi kürü; 1 su bardağı taze demlenmiş papatya çayının içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı gece yatmadan veya kahvaltıdan önce içebilirsiniz.

  Sinameki tozlu elma sirkesi kürü; 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı sinameki tozu ekleyip karıştırın. 

  Gün içinde 30-45 dakikalık yürüyüşler yapmaya ve en az 2,5 - 3 litre su içmeyi alışkanlık edinin. Kür, su ve egzersizler, ödemi, yağı vücuttan daha hızlı atmanızı sağlayacaktır. 

  Mide hastalığı olan veya düzenli ilaç kullanması gerekenler, yaşı küçük olanlar doktor kontrolünde ilerlemelidir. Ayrıca sirkenin doğal ve kaliteli olması gerekmektedir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR