Tuzu Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

Ev Yoğurdu Neden Çabuk Ekşir?
geri
Ev Yoğurdu Neden Çabuk Ekşir?
Cilt Dostu Avokado Maskesi
ileri
Cilt Dostu Avokado Maskesi

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Soğan Suyunun 7 Faydası

  Soğan Suyunun 7 Faydası

  1 yıl önce

  Kimisinin kokusuna tahammül edemediği kimisinin bayıldığı ama onsuz bir yemek düşünülemeyecek soğan, faydası bol bir besinimiz elbette. Baskın tadı ve ağır kokusu ile her zevke hitap etmeyen soğan, bazısı içinse dünyanın en lezzetli yiyeceğidir. Suyunun ne derece sevildiği tartışılır olsa da yararlı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Hep beraber soğan suyunun faydalarına bakalım.

  Soğan suyunun faydaları nelerdir?

  • Üst solunum yolu hastalıkları riskini azaltır, balgam söktürür, burun tıkanıklıklarını açar

  • Damarı tıkanıklığı gibi kalp rahatsızlıklarının tedavisine çare olur

  • Yağ yakımını hızlandırıp zayıflamaya yardımcı olur

  • Vücuttaki iltihaplanmaları iyileştirir

  • Adet sancılarını azaltıp adet söktürücü özelliği taşır

  • Kadınlardaki yumurtalık kistlerini yok eder

  • İltihapları ortadan kaldıran soğan suyu yumurtalık kisti ve miyomları da küçülterek yok etme özelliğine sahip.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

  Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

  Bağışıklık sistemi ve onu güçlendirmek tüm vücut için oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemi sadece sağlıklı beslenme ile değil kişisel temizlik ve hijyen gibi sağlık ile ilgili tüm yapılması gerekenleri koordineli ve gerektiği şekilde yapılmasıdır. Aşağıdakilerin yanı sıra sebzelerin ve meyvelerin doğal faydalarından faydalanmayı ve bu gibi dönemlerde bağışıklık sisteminize dikkat etmeyi eksiltmeyin.

  Bitter Çikolata

  lezzetli olduğu kadar besleyici ve yararlıdırda. Antioksidan kaynağıdır ve bu antioksidanlar vücudu serbest radikallerolan zararı olan atıklardan korur.Serbest radikaller vücutta bir çok hastalığa sebep olabilir ve hücrelere zarar verebilir. Bu nedenle kaloriside hesaba katılarak şekersiz bitter çikolata tüketmek daha iyi olacaktır.

  Zerdeçal

  Çoğu kişi baharat olarak yemeklerde kullandığı baharattır. Zerdeçal tüketirken kurkumin maddesi etkinliğini artırmak için karabiber ve zeytinyağı da kullanmak gerekir. Zerdeçalın içeriğindeki kurkumin, bazı bitkisel destek ürünlerinde de kullanılır.

  Ispanak

  C vitamini, E vitamini dahil olmak üzere birçok temel besin ve antioksidan içerdiğinden bağışıklık sistemi güçlendirme için tercih edilebilir. Bunun haricinde ıspanak içerdiği besinlerle hücre bölünmesine ve DNA onarımına yardımcı olur.

  Sarımsak

  Sarımsak, soğuk algınlığı ve diğer kış hastalıkların önlenmesinde yaygın olarak kullanılır. Bu sebeple yemeklerde kullanımı hem lezzet hem sağlık açısından önerilir.

  Kefir

  Canlı bakteri kültürlerini içeren fermente bir içecektir. Düzenli kefir tüketimi bakteriler ile savaşır ve antioksidan aktivitesinin artmasına sebep olur. Bu nedenle düzenli tüketimi etkili olacaktır.

  YAZININ DEVAMINI GÖR