Taze Balık Seçmenin Püf Noktaları

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Susuzluğa İyi Gelecek Tüyolar

  Susuzluğa İyi Gelecek Tüyolar

  11 ay önce

  Sıvı kaybı vücuda hem fiziksel hem bedensel etkiler sağlar, konsantrasyonu dağıtır, baş dönmesi ve baş ağrılarına neden olarak hayat kalitemizi de düşürür.

  İlk olarak tabii ki bol su tüketmeniz gerekmektedir. İftar ve sahur arasında çorba tüketmek susuzluğu önlemekte destektir. Ayrıca çorbaların içinde bulunan diyet lifi ile şişkinlik ve kabızlıktan korunmakta da etkili. Mevsime uygun taze meyveler ve sebzeler, kurubaklagil ve sebze çorbaları enerji yoğunluğu düşük yiyeceklerdir. Enerji yoğunluğu düşük yiyecekler; hem tok tutma özelliğine, hem de kan şekerinizi düzenleme etkisine sahiptir.

  Açık bir bardak çaya şeker yerine bir tatlı kaşığı kadar bal ilavesi yapmak kan dolaşımı için olumlu etkiler sağlar.

  İçeriğinde bol sıvı barındıran sebzelerden; marul, roka, domates, maydanoz ve salatalıklardan damak zevkinize göre salata hazırlayıp beslenme zincirinize ekleyin. Etkilerini göreceksiniz.

  Susuzluğunuzu hissettirecek şeylerden kaçının iftar ve sahur arasında kahve gibi kafein içeren içeceklerden, şerbetli tatlılardan ve bol yağlı yemekler vb besinlerden uzak durmanız gerekiyor. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Neden Yoğurt ile Pekmezi Birlikte Yememeliyiz

  Neden Yoğurt ile Pekmezi Birlikte Yememeliyiz

  2 yıl önce

  Ayrı ayrı sağlığa birçok faydası olan yoğurt ve pekmez bir araya geldiğinde tüm bu özelliklerini yitirip faydadan ziyade zarara yol açıyor.

  Tek başınayken oldukça faydalı olan pekmez ile yoğurt bir araya geldiğinde bu faydalarını göstermeyip birbirini nötrlüyor. Demir yönünden oldukça zengin olan pekmez vücuttaki kan hücrelerinin oluşumunu sağlayarak kansızlığa iyi geliyor. Ancak uzmanlar kalsiyum ve demir yüklü besin maddelerinin birlikte tüketilmesi durumunda vücuda bir katkı sağlamadan vücuttan atıldığını söylüyor. Bu durumda demir yüklü pekmezle kalsiyum deposu yoğurt bir araya geldiğinde vücuda hiçbir fayda sağlamıyor ve yalnızca kilo aldıran bir gıda oluyor.

  Vücuttaki demir eksikliğinin anemiye dönüşmemesi adına dikkatli olmakta yarar var.

  YAZININ DEVAMINI GÖR