Spordan Önce Tüketilmesi Gereken Besinler

Azıda Çoğuda Zarar
geri
Azıda Çoğuda Zarar
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
ileri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Bayram Sofranıza Yakışacak Farklı Pilav Tarifleri

  Bayram Sofranıza Yakışacak Farklı Pilav Tarifleri

  Bu bayram et yemeklerinizin yanında farklı bir pilav servis etmek istiyorsanız bu listeye bir göz atın! Farklı yörelere ait bu lezzetlerle misafirlerinizin mideleri bayram edecek!

  #1Patatesli Pilav

  Hem pratik hem de görünüş olarak çok farklı olan Patatesli Pilav bayram sofranıza farklı bir lezzet katacak.

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #2Firik Pilavı

  Misafirlerinizin sizden tarifini kesin isteyeceği bir lezzet: Firik Pilavı. İçerisindeki zengin içeriğiyle Firik bulguru ve mantar, soğanın kavrukluğuyla buluşuyor. Bayram sofranızda lezzet şöleni yaşatmak istiyorsanız, tarife bir göz atın!

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #3Patlıcanlı Pilav

  Patlıcanı pilavın içerisinde hiç denediniz mi? Etin yanına en çok yakışan sebze nedir diye düşünürsek aklımıza ilk geleceklerden biri patlıcandır. İçerisindeki kuşbaşı etlerle muhteşem uyumuyla Kurban Bayramının ruhuna uyacak bu lezzeti yiyen misafirleriniz bir tabak daha isteyecek.

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #4Acem Pilavı

  Yine bayramın esintileri pilavımda olsun diyenler için muhteşem bir Maraş yöresine ait pilav: Acem Pilavı. Havucun tatlı lezzetinin etle buluştuğu bu tarifle bayram sofranızı renklendirebilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Kurban Bayramının Ruhuna Yakışacak 6 Enfes Tatlı Tarifi

  Kurban Bayramının Ruhuna Yakışacak 6 Enfes Tatlı Tarifi

  Bayramların en güzel yanı bizi sevdiklerimizle aynı sofrada bir araya getirmesidir. Bu özel günlerde sevdiklerini hazırladığı sofrada mutlu etmek isteyenler için de en son adım tatlıdır. Hem pratik hem kolay bayram için seçtiğimiz tatlı tarifleriyle sevdiklerinizle şeker gibi bir bayram geçireceksiniz. 

  #1Şekerpare

  Gelenekselden şaşmayanlar için ağızda dağılan tam kıvamında Şekerpare tarifiyle sevdiklerinizle birlikte eski bayramlardaki ruhu birlikte tadabileceksiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #2Kıbrıs Tatlısı

  Doğal güzelliği ile büyüleyen Kıbrıs, yemek ve tatlı çeşitleri ile de insanın iştahını kabartıyor. Bayram sofranızda farklı bir tatlıya yer vermek istiyorsanız; şerbetli olmasına rağmen çok hafif bu tatlıyla misafirlerinize hem şık hem hafif bir tatlı sunabileceksiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #3Lokma Tatlısı

  Yine geleneksel bir lezzet olan, Osmanlı’dan bize miras kalan Lokma Tatlısı ile bayram bereketini sofranıza getirin. Az malzemeyle yapabileceğiniz Lokma Tatlısı, 7’den 70’e herkesin sevdiği bir lezzet. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #4Elmalı Tart

  Elmalı Tart ile yemek sonrası çay servisinizde çok hafif bir sunum yapabilirsiniz. Yanında bir top sade dondurma servis ederek servisinizi daha lezzetli ve çeşitli hale getirebilirsiniz.

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #5Kazandibi

  Yine geleneksel tatlı yapmak isteyenler için Türk mutfağına özgü tatlı Kazandibi hem hafif hem sütlü tatlı olmasından dolayı misafirlerinizin yerken keyif alacağı tatlılardan olacaktır. Genellikle dışarıda yemeye alışık olduğumuz bir tatlı olsa da bu tarifle kolay bir şekilde hazırlayabilir ve misafirlerinizi maharetlerinizle şaşırtabilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #6Un Helvası

  Geleneksel tatlılarımızdan Un Helvasını kavururken tüm evi sarar kokusu... Nostaljik bir lezzet olan ve az malzemeyle yapılabilmesinden dolayı da tercih edebileceğiniz Un Helvası bayram sofranıza eski bayramları aratmayacak bir lezzet sunacak.  

  Detaylı tarif için tıklayın.

  YAZININ DEVAMINI GÖR