Şekerin Vücuda Verdiği Zararlar

Bayatlayan Ekmekleri Nasıl Değerlendiririm?
geri
Bayatlayan Ekmekleri Nasıl Değerlendiririm?
Hangi Renk Daha Faydalı?
ileri
Hangi Renk Daha Faydalı?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Yağ Yakıcı Besinler

  Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Yağ Yakıcı Besinler

  2 yıl önce

  Okula dönüş ayı olan Eylül ayı yeni başlangıçları da beraberinde getirerek geldi. Diyet yapmak ve fazla kilolardan kurtulma çalışmalarına başlamak da bunlardan birisi. 

  Diyet yaparken insan metabolizması yavaşlamaktadır. Normalde tükettiğimizden daha az miktarda besin alımı da olunca sindirimimiz de yavaşlamaya başlamaktadır. Bu nedenle sporun yanı sıra metabolizmamızı hızlandıracak ekstra takviyelere ihtiyacımız bulunuyor. Bunu da en doğal yöntemden yağ yakıcı özelliği fazla olan besinleri ve gıdaları tüketerek başlayabiliriz. 

  Bu gıdaları doğru miktarda tüketerek ideal kilonuza ulaşmak artık daha kolay olacak! 

  Yoğurt

  Yoğurt, yağ yakıcı etkisinin olmasının yanı sıra aynı zamanda cildi güzelleştiren ve vücudu toksinlerinden arındıran bir besindir. Yoğurdu ana yemeklerinizin yanı sıra açlık hissettiğinizde de ara öğün olarak tüketebileceğiniz bir besindir. Akşam ara öğünü olarak özellikle kırmızı biberle karıştırarak tüketebilirsiniz. 

  Greyfurt

  Her gün greyfurt tüketerek sindirim sisteminizi hızlandırabilir ve hızlı yağ yakımı sağlayabilirsiniz. 

  Yumurta ve Peynir

  Süt ürünleri protein ihtiyacınızı karşılayarak tokluk hissini uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır. Yumurta ve peynir doğru miktarda tüketilerek yağ yakımını hızlandırmanıza yardımcı olmaktadır. 

  Elma Sirkesi

  Sabah uyandığınızda ve uyumadan önce, yarım çay bardağı ılık suyun içerisine bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek içtiğinizde yağ yakımını ve kilo vermenizi hızlandıracaksınız. 

  Chia Tohumu

  Chia Tohumu yağ yakımını hızlandırarak diyetlerinizde hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Özellikle yoğurtla ya da sütle tüketebileceğiniz chiayı farklı tariflerle de deneyerek diyetlerinize hem lezzetli hem de faydalı bir ara öğün ekleyebilirsiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  2 yıl önce

  Yağlı diye çorbayı çöpe dökmeye, dökmeye gönlü razı olmayıp midenizi boş yere rahatsız etmeye son!

  Çorbalardaki ve sulu yemeklerdeki fazla yağdan kurtulmak için:

  #1Buz

  Buz, fazla yağı çekmede en fazla bilinen yöntemlerden biri. Bunun iki yöntemi var.

  *İlki bir kalıp buzu yemeğin içine atıp yemeğin üzerindeki fazla yağın buzun etrafına toplanmasını beklemek. Püf noktası ise acele edip buz erimeden tencereden çıkarmanız gerekmesi.

  *İkinci yöntem ilkine kıyasla daha az risk barındırıyor. Bir ya da iki küp buzu bir kağıt havluya sarın ve havluyu tencerenin üzerinde dolaştırın. Buz yağları bir noktaya toplayacaktır. Ardından biriken fazla yağları kaşık yardımıyla tencerenin içinden alabilirsiniz.

  #2Bayat ekmek

  Tencerenin içine bir dilim bayat ekmek koyup fazla yağı emdikten sonra tencereden çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemi pilavlar için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  #3Çiğ patates

  Her türlü aşırıya kaçan yemeğin çözümü tabii ki yine patates! Soyup ikiye böldüğünüz çiğ patatesi tencerenin içine bıraktığınızda fazlı yağı içine çektiğini göreceksiniz. 

  #4Marul yaprağı

  Özellikle fazla yağlı çorbalar için kullanılan en farklı yöntemlerden biri marul yaprağı kullanmak. Çorba tenceresinin üzerine bırakacağınız bir yaprak marul fazla yağı çekecektir. Elbette yemeden marulu almalısınız!

  #5Kağıt havlu

  Sulu olmayan yemeklerde çözüm elbette kağıt havlu. Tek yapmanız gereken yemeğin üzerine kağıt havlu sermek ve yağı emmesini beklemek. Kızartmalarda hem altına hem üstüne sererek etkili sonuç alabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR