Şekerin Vücuda Etkileri

Keçi Peyniri VS İnek Peyniri
geri
Keçi Peyniri VS İnek Peyniri
Mandalina ve Portakal Arasındaki Farklar Nelerdir?
ileri
Mandalina ve Portakal Arasındaki Farklar Nelerdir?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Sağlıklı Yaşamanın 5 Yolu

  Sağlıklı Yaşamanın 5 Yolu

  2 yıl önce

  Uzun yaşamanın temel etmenleri kuşkusuz sağlıklı yaşamdan geçmektedir. Hayatınızda alışkanlık haline getirdiğiniz birçok küçük noktayı dönüştürerek sağlıklı yaşamı yakalayabilirsiniz. Kendinize haksızlık yapmayı bırakın... Sizin için sağlıklı yaşamanın püf noktalarını sizin için derledik. 

  #1Kendinize Zaman Ayırın

  Hayatınızın stresli dakikalarını geride bırakın... Kendinize zaman ayırmayı deneyin. İş toplantıları, arkadaş buluşmaları, alışveriş, trafik gibi sorunları geride bırakarak sadece dinlenmeyi ve yenilenmeyi düşünün. İş öncesi ve sonrasında kendinize kısa öğünler vererek zihninizi toparlayın. 

  #2Hayatın Anlamı Streste Saklı Değildir!

  Stres, erken yaşlanmayı ve vücut direncini düşüren ana etkendir. Dünyaya bir kere geldiğinizi hatırlayın ve kendinizin “biricik” olduğunu düşünün. Daha sağlıklı bir yaşam için stresi unutunuz. 

  #3Sağlıklı Beslenmek

  Sağlıklı bir yaşamın yolu kuşkusuz sağlıklı beslenmekten geçmektedir. Protein ağırlıklı, karbonhidratı düşük, zihin güçlendirici yeşillikler ile hayatınızı anlamlı kılın. Fastfood, atıştırmalık abur cuburlar, genetiği değiştirilmiş yiyeceklerden uzak durunuz. 

  #4Spor Yapmak

  Sağlıklı bir yaşamın ve yaşlılık döneminizin daha sağlıklı geçmesi için düzenli aralıklarla spor yapmanız gerekmektedir. Sabah kahvaltıdan önce ve iş aralarında yapacağınız çok küçük aktiviteler vücut üzerinde onarıcı etkilere sahip olacaktır. 

  #5Hayata Pozitif Bakın

  Hayata karşı pozitif bakarak hayattaki zorluklara karşı direncinizi artırabilirsiniz. Burada kastedilen hayata pollyanna olarak bakmak değildir.. Her işe negatif olarak bakmamak gerekmektedir. Hayatın size her zaman size bir seçenek sunacağını ve size karşı her zaman küçük süprizleri bulunmaktadır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Tatlı Krizine Son!

  Tatlı Krizine Son!

  1 yıl önce

  Bazen öyle anlar olur ki, aniden tatlı bir şeyler yeme ihtiyacı duyarsınız ve tatlı yemeden rahat edemezsiniz. Bu durumu genelde tatlı krizleri olarak adlandırırız. Bedenimiz enerji olarak kandaki şekeri kullanır. Kan şekerimiz gün içerisinde yediğimiz tüm yiyeceklerden karşılanabilir. Bu durum mineral ve vitamin eksikliği, kadınlarda regl dönemi, üzüntü, mutluluk gibi duygusal değişiklikler sebebiyle ortaya çıkan tatlı yeme isteğidir.

  Bu Durumu Önlemek İçin Neler Yapmalı?

  Bitter çikolatayı eritip kuru meyveleri çikolatayla kaplayıp yiyebilirsiniz.( kuru kayısı, elma vb)

  Kuru meyveleri haşlayıp blenderden geçirin içerisine tarçın ve vanilya ekleyip top top yuvarlayın. Her bir top bir porsiyon yerine geçmektedir

  Taze meyveleri çöp şişe geçirip benmari usulü eritilmiş bitter çikolataya batırıp tüketebilirsiniz.

  • İstediğiniz taze meyveleri dilimleyip fırın tepsisine dizin üzerine biraz tarçın ve susam ekleyip fırınlayarak tatlı krizinizi bastırabilirsiniz.

  • İyice öğütülmüş zeytin yaprağını yoğurtla karıştırıp yiyebilirsiniz. Ayrıca içerisine fındık veya badem ve tarçınla tatlandırabilirsiniz. 

  • Çiğ badem, leblebi ve kuru üzümle de bu tatlı krizi hissinizi bastırabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR