Sağlıklı Yaşamanın 5 Yolu

Her Gün Kırmız Et Yersek Ne Olur? Kırmızı Etin Zararları ve Faydaları
geri
Her Gün Kırmız Et Yersek Ne Olur? Kırmızı Etin Zararları ve Faydaları
Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?
ileri
Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Y Kuşağı ve Mutfak Kültürü

  Y Kuşağı ve Mutfak Kültürü

  3 yıl önce

  Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda 1980 sonrası doğan nesile “Y” Kuşağı denilmektedir. Günümüzün beyaz yakalıları olan Y kuşağı eğitim seviyesi ve teknoloji kullanma becerileri ile geleneksel yaşam tarzına pozitif etkiler bırakmaktadır.

  Y Kuşağının temel özelliklerinden birisi olan teknolojik kullanma becerisi mutfak kültürüne de yansımıştır. Artık birçok yemek okulu ve yemek dergisi dijitale taşınarak Y Kuşağının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Y kuşağının temel özelliklerinden olan “ istiyorum, istediğimi yapıyorum” yapıyorum anlayışı geleneksel mutfak tariflerinin dijitale taşınmasına neden olmuştur.

  Web 2.0 ve 3.0 dönemi ile birlikte bireyler dijital platformlarının ana öznesi ve etkileşim temel mimarları olmuşlardır. Teknoloji bağımlısı olarakta tanımlanan bu çağ bireylerini, bir yemek sitenize şu yorumu yaparken görebilirsiniz: “çorbayı karıştırırken telefonum çorbaya düştü... Bir daha olmaması için ne yapmam gerekir?” gibi soru cümlesiyle karşılaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu tüketim kültüründe, mutfak çalışanları bu tür vakalara karşı yaratıcı çözümler düşünmektedirler.

  Ek olarak yapılan kimi araştırmalara göre Y kuşağı için yemek creative bir süreci ifade ediyor. Ve bu creative sürecin dışarıya yansıması için tüm yemek tariflerinin dijitale ve mobile cihazlara aktarılması gerekiyor. 25-34 yaş Y Kuşağına mensup kişilerin %59 mutfağa, tablet ve akıllı telefonuyla girdiğini ve yemek tariflerden buradan baktıklarını belirtmektedirler. Bu durumdan dolayı yemek tarifi yazanlar Y Kuşağının taleplerine cevap verebilecek içerikler üretmelidirler. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • İyi Bir Noodle İçin 5 Altın Tavsiye

  İyi Bir Noodle İçin 5 Altın Tavsiye

  4 yıl önce

  İyi bir Noodle yapabilmenin sırrı bazı malzemelerin belirli ölçülerde olmasında saklı. Bu yazımızda iyi bir Noodle için 5 altın kuralı sizin için derledik. 

  #1Soya Sosu

  Soya sosu noodle içerisinde kullanılan etin daha lezzetli olmasını sağlar.

  #2Taze Soğan

  Uzakdoğu yemeklerinde taze soğan yemeye lezzet vermek için kullanılır. 

  #3Kapya Biber

  Noodle sunumu şık yemektir. Bu yüzden dolayı kullanacağınız kapya biber yemeğinizi rengarenk yapacaktır. 

  #4Konserve Mısır

  Noodle üzerine serpiştireceğiniz bir kaç avuç konserve mısır yemeğinize lezzet katacaktır. 

  #5Soya Filizleri

  Noodle’ın karbonhidrat dengesini sağlamak için kullanacağınız birkaç tutam soya filizleri, yemeğinizin bir öğünde kalması gereken karbonhidrat seviyesinde tutar. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR