Potasyum Eksikliğini Gösteren 7 Belirti

Havuç Suyunun 9 Faydası
geri
Havuç Suyunun 9 Faydası
Kesilen Sütü Değerlendirmenin 7 Yöntemi
ileri
Kesilen Sütü Değerlendirmenin 7 Yöntemi

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yaz Aylarında Evde Hazırlayabileceğiniz Dondurma Tarifleri

  Yaz Aylarında Evde Hazırlayabileceğiniz Dondurma Tarifleri

  1 yıl önce

  Yavaş yavaş sonbahara göz kırptığımız bu günlerde güneş hala tepedeyken yaz mevsiminin en sevilen en hafif tatlısı dondurmayı evde kendi ellerinizle yapmayı denediniz mi hiç? 

  Organik ve doğal beslenmenin öneminin arttığı günümüzde ambalajlı olan gıdalardansa her şeyin en doğalına erişebilmek istiyoruz. Organik beslenme bir nevi bizi eski mutfak alışkanlıklarına döndürüyor. Hazır yoğurt almaktansa evde yoğurt mayalamayı, fırından ekmek almaktansa evde ekmek yapmayı tercih ediyoruz artık. 

  Yazın en çok tüketilen tatlısı ve atıştırmalığı olan dondurmayı 7’den 70’e herkesin, özellikle de çocukların, şüphesiz çok sevdiğini göz önünde bulundurursak neredeyse her gün yenilen dondurmanın da en organiğini yapmak sizin elinizde. 

  İşte yapımı çok kolay ve pratik olan dondurma tariflerini sizler için derledik. 

  #1Kakaolu Dondurma

  Eğer bir çikolata severseniz kendi yaptığınız dondurmayı yemek sizin için bir zevk olacak. Kakaolu dondurma tarifini dilerseniz damla çikolatalarla ya da bisküvi parçalarıyla süsleyerek daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.  

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #2Kızarmış Dondurma

  Dondurmanın en şık hali! Yazın servis edebileceğiniz şık bir tatlı tarifi arıyorsanız fındık parçalarıyla birleşen çıtır çıtır Kızarmış Dondurma ile misafirleriniz sofranıza hayran kalacak. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #3Maraş Dondurması

  Maraş dondurmasını evde yapmak hayal gibi gelse de aslında gerçek. Sadece diğer dondurmalara oranla biraz daha fazla emek istiyor kıvamını tutturması. Maraş dondurmanız hazır olduktan sonra sevdiklerinize servis ettiğinizde sizin yaptığınıza inanamayacaklar. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #4Böğürtlenli Dondurma

  Meyveli dondurma yapmaya karar verdiyseniz damak zevkinize göre küçük değişimler uygulayabilirsiniz. Mayhoş lezzetlerden hoşlanıyorsanız Böğürtlenli Dondurma sizin için güzel bir seçenek olacaktır. İsterseniz meyve soslarıyla, çikolata seviyorsanız çikolata parçalarıyla süsleyerek kendinizi şımartabilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #5Çilekli Dondurma

  Hem tatlı tadı hem de mis gibi kokusuyla çilek tatlılara en çok yakışan meyvelerden. Oldukça da hafif olan Çilekli Dondurma damaklarda yumuşacık bir tat bırakacak. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Kamp Yaparken Yanınızda Bulunması Gereken 10 Temel Malzeme

  Kamp Yaparken Yanınızda Bulunması Gereken 10 Temel Malzeme

  1 yıl önce

  Trekking ya da tatil amaçlı bir kampa gidiyorsanız çantanızda bulunması gereken 10 temel malzeme listesini sizin için derledik. 

  #1Tencere/Tava/Çaydanlık

  Kamp yaparken pratik yemekler yapacağınızı unutmayınız. Yani burada belirtilen tava ve tencerenin işlevi son teknoloji bir tava tencere olmayıp klasik bir tava tencere olmasıdır. Tava ve tencerenin birlikte bulunması önemlidir. Çünkü yumurta ya da daha önceden yapılmış bir yemeği ısıtmak için sadece tencerenizin olması yeterli değildir.  

  #2Maşa

  Özellikle balık kızartmaları ve mangal kampların değişmez aktivitesidir. Bu yüzden dolayı sırt çantanızda bir adet maşa bulunmanızı önermekteyiz. 

  #3Çatal Kaşık Bıçak

  Çok klasik olsa da insan stresten bazen temel malzemeleri unutmaktadır. Hatırlatmak için listemize ekledik. 

  #4Çakmak/Kibrit

  Sigara içmiyorsanız günlük hayatınızda çakmak ya da kibrite ihtiyacınız bulunmamaktadır. Fakat kamp hayatınızda çakmak ve kibrite ihtiyacınız bulunmaktadır. 

  #5Tuz/ Şeker/ Sıvıyağ

  Yoldan bir yerlerden alırım diye düşünmeyin ve işinizi şansa bırakmayın. Kamp hayatınızda ihtiyaç duyacağınız temel malzemelerden birisidir. 

  #6Kağıt ve Islak Mendil

  Kamp hayatı doğal bir yaşam olduğu için su ihtiyacınızı karşılamak kent hayatı gibi kolay değildir. Bundan dolayı kağıt ve ıslak mendili mutlaka sırt çantanıza atınız. 

  #7Izgara

  Yemeğinizi taşın üzerinde pişirmek istemiyorsanız ve mangal yapmak istiyorsanız çantanıza ergonomik bir ızgara koyabilirsiniz. 

  #8Mangal Kömürü

  Mevsim koşullarını dikkate alarak bir mangal kömürünü çantanıza koyabilirsiniz. Çünkü kış aylarında kuru odun bulmak ve bazı bölgelerde odun bulamayacağınızı dikkate alınız. 

  #9Alüminyum Folyo

  Doğal hayatta karınca ve örümcekler direk olarak yemeklerinize yönelecektir. Bundan dolayı gıdalarınızı korumak için bir alüminyum folyoya ihtiyacınız bulunmaktadır.

  #10Çöp Torbası

  Aslan yattığı yerden belli olur derler... Bundan dolayı kamp alanınızı temiz bırakmak için çantanıza ilk atmanız gereken şey çöp torbasıdır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR