Pırasanın Yararlılığı

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Küçük Misafirlerinizi Sevindirecek En Kolay Bayram Tatlıları

  Küçük Misafirlerinizi Sevindirecek En Kolay Bayram Tatlıları

  2 yıl önce

  Bayram ziyaretlerine gelen küçük misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz hızlı ve pratik 5 tatlı tarifini sizler için derledik. 

  #1Çikolata Kaplı Meyveler

  Yapılışı çok kolay olan Çikolata Kaplı Meyveleri bir de buzdolabında bekletirseniz, dondurma diye de servis ederek çocukların gönlünü kazanacaksınız. 

  Seçtiğiniz mevsimlik meyvelere kürdanları batırın, aynı zamanda benmari usulü çikolata eritin. Erittiğiniz çikolatalara sırayla meyveleri batırın ve biraz bekletip servis tabağına koyun. Buzdolabında dondurduktan sonra servis yapabilirsiniz. 

  #2Çikolata Topları

  Çocuklar için bir yiyecekte en önemli şey göze hitap etmesi ve tabii ki çikolata içermesi. Bu Çikolata Toplarıyla hem eğlenceli bir sunum yapabilecek hem de büyük küçük herkesi bu lezzet toplarına hayran bırakacaksınız.

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #3Mozaik Pasta

  Büyük küçük 7’den 70’e herkesin bildiği ve severek yediği Mozaik Pasta’yı 20 dakikada hazırlayabilirsiniz.

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #4Alman Donut'u Berliner

  Rengarenk tatlıları kim sevmez ki! Üstelik içerisini çikolata dolguları ya da marmelatlarla doldurarak sofranızda çocuklara unutulmaz bir bayram sürprizi hazırlayabilirsiniz.

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #5Ay Kurabiyesi

  Kurabiyeler genellikle en kolay tatlı tariflerinden sayılır. Hızlı ve pratik bir şeyler hazırlamak istiyorsanız bu tarif sizin için bire bir. Farklı şekillerde kurabiye kalıpları da kullanarak çocukların eğlenerek yiyebileceği lezzetler hazırlayabilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • 11 Ayın Sultanı Ramazan İçin Öneriler

  11 Ayın Sultanı Ramazan İçin Öneriler

  2 yıl önce

  Sahurda Tok Tutan Ve Susatmayan Yiyecekler

  Proteinli yiyecekler daha uzun süre tok tutuyor. Akşamdan kalma yemek yerine kahvaltı yapmak, çay yerine bitki çayları, süt, ayran gibi tercihler yapmakta yarar var. İftar ve sahur arasında su tüketiminize ek olarak evde hazırlamış olduğunuz hoşaf ya da kompostoları tüketebilirsiniz. Yalnız komposto ve hoşafın yapımında attığınız şeker miktarına dikkat etmeniz gerekiyor.

  Özellikle Ramazan ayında salatalık, kıvırcık, marul, kabak, karpuz gibi sulu meyve ve sebzeler tüketmelisiniz. İftar ile sahur arası 3-4 fincan çay yeterli olacaktır. Fazla çay tüketimi vücuttan su atılımına sebep oluyor. Sahurdan sonra içilecek bir bardak meyan şerbeti oruçtaki susuzluğun şiddetini hafifletir. Magnezyum, kalsiyum, mineral tuzları ve potasyum fosfat içerir. İçildiği zaman midede özel bir tabaka oluşturur ve mide yanmasını önler.

  Oruç Tutarken Zorlanmamanız İçin Uzak Durmanız Gerekenler

  #1Fazla Baharatlı Ve Tuzlu Yiyecekler

  #2Kızartma Türleri

  #3Asitli İçecekler

  #4Taze Sıkılmış Meyve Suları

  #5Poğaca, Börek, Pizza vb

  #6Tatlılar

  #7Salçalı Yiyecekler

  YAZININ DEVAMINI GÖR