Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

Sağlıklı Mutfaklar
geri
Sağlıklı Mutfaklar
Glutene Alternatif Besinler
ileri
Glutene Alternatif Besinler

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • C Vitamini Bakımından Zengin Besinler

  C Vitamini Bakımından Zengin Besinler

  2 yıl önce

  C vitamini vücudumuzun bağışıklığını arttıran, metabolik faaliyetleri düzenleyen, kolajen üretimine katkısıyla bizi dinç tutan besin kaynağıdır. Yeterli miktarda C vitamini tüketmek yetişkinler ve çocuklar için çok önemli. Peki en çok hangi besinlerde C vitamini bulunuyor?

  C vitamini denince akla hemen portakal gelir. Güzel kokusu, ekşimsi tatlı tadıyla kışın en çok tüketilen meyvelerindendir. Bunun yanı sıra benzer lezzetiyle biraz daha mayhoş tadıyla greyfurtu listemize ekleyebiliriz. 

  Kivi ülkemizde çok tüketilmeyen ama zengin vitamin içeriğiyle çok faydalı besinlerden birisi. 1 adet orta boy kivi ile günlük C vitamin ihtiyacımızın %140’ını karşılayabiliyoruz. Mandalina, limon, çilek, ananas diğer C vitamini bakımından zengin meyveler.

  Vitamin denince meyve ağırlıklı besinler aklımıza gelir, ancak sebzelerde de birçok çeşit bulunuyor. Özellikle koyu yeşil sebzeler C vitamini bakımından oldukça zengin. Örneğin en fazla C vitamini içeren yiyecek biber. Bunun dışında maydanoz, brokoli, kara lahana gibi besinlerde de bol miktarda C vitamini bulunuyor.

  Güzel bir cilt, sağlıklı kış ayları, her zaman enerjik olmak istiyorsanız formül çok basit.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Sağlıklı Mutfaklar

  Sağlıklı Mutfaklar

  2 yıl önce

  İnsan ömrü teknolojinin de gelişmesiyle birlikte uzuyor. Tıptaki gelişmelerin yanı sıra vücudumuza nasıl bakarsak öyle etkisini görüyoruz. Aynı yaştaki insanlar birbirinden çok farklı görünüme sahip olması kuşkusuz sağlıklı beslenme ve sporla doğru orantılı olarak değişiyordur.

  Sağlıklı beslenme bizi hastalıklardan uzak tuttuğu gibi hücrelerin genç kalması için destekleyici rol oynuyor. Vücutta su tutan ve enerjimizi düşüren besinlerin tüketimini özellikle sınırlamamız gerekiyor. Tabi ki bunların başında şeker geliyor. Ayrıca, glutenli besinler de vücutta fazla su tutulmasında neden oluyor. Eeee atalarımız boşuna dememiş ne ekersen onu biçersin diye😊

  Sadece sağlıklı besinler tüketmek elbette yeterli değil. Spor yapmak vücudu dinç tutar ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Birbirinden ayrılmayan bu ikiliyi düzenli olarak bir arada uygularsanız ve bunu bir yaşam tarzı haline getirirseniz, sağlıklı ve fit bir görünüm sizin olacaktır.

  Unutmayın, karın kası mutfakta yapılır! Sağlıklı mutfaklar…

  YAZININ DEVAMINI GÖR