Patlıcanın Faydaları

Bayatlayan Ekmekleri Nasıl Değerlendiririm?
geri
Bayatlayan Ekmekleri Nasıl Değerlendiririm?
Hangi Renk Daha Faydalı?
ileri
Hangi Renk Daha Faydalı?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Son Zamanların En Popüler Mucizesi: Hindistan Cevizi Yağı

  Son Zamanların En Popüler Mucizesi: Hindistan Cevizi Yağı

  2 yıl önce

  Son günlerde, özellikle de cilt bakımının hemen hemen her alanında kullanımının olması ve faydalarının bilinmesinden sonra, oldukça popüler olan bir ürün: Hindistan Cevizi Yağı. Kullandığımız çoğu üründeki kimyasal maddelerin fazlalığı ve bunların vücudumuza kalıcı zararlar vermesinden kaynaklı, organik beslenmeye ve doğal ürünlerin kullanımı konusuna büyük bir yönelme var. Bu ilgiden ve daha sağlıklı bir yaşam arayışından yola çıkarak her şeyin en doğalını arayıp, her doğal besinden olabildiğince etkili bir şekilde yararlanmak istiyoruz. Tropikal bir meyve olan Hindistan Cevizinin bilinen faydalarına, yapılan araştırmalar sonucunda her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. 

  Hindistan Cevizinin özü olarak Hindistan Cevizi Yağını gönül rahatlığıyla ama kararında bir ölçüyle kullanabilirsiniz. İşte Hindistan Cevizi Yağının faydalarından ve kullanım alanlarından bazıları;

  Cilt Bakımı:

  Her cilt tipinin kullanımına uygun olan Hindistan Cevizi Yağı; cildi nemlendirir, gözaltı şişliklerini azaltır, selülit görünümünü azaltır, kırışıklıklara karşı etkilidir ve cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olup oluşumunu da engeller. 

  Saç Bakımı:

  Özellikle kuru saçları nemlendirmek ve onarmak için çok etkili bir ürün olan Hindistan Cevizi Yağı, kepeğin giderilmesine de yardımcı olarak daha bakımlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlayacak. 

  Yemeklerde Tüketimi:

  Kararında bir ölçü kullandıktan sonra Hindistan Cevizi Yağını yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Yüksek ısıya dayanıklı yapısından dolayı kızartmalarınızda kullanabilir, diğer yemeklerinizde de kullanarak Hindistan cevizinin baharatlı aromasıyla yemeklerinizi lezzetlendirebilir, kahvelerinizde krema olarak tüketebilirsiniz. 

  Hastalıkların Tedavisi:

  Kontrollü miktarda tüketildiği takdirde kolesterolü düzenler ve kalp ve damar sağlığını korur. Bağışıklık sistemini de güçlendirerek enerjiyi yükselten bir etkisi vardır. Hormon salgısını dengeler ve diyabetin de önlenmesinde etkisi vardır. Aynı zamanda mantar tedavisinde de köklü bir çözüm yolu olarak Hindistan Cevizi Yağını kullanabilirsiniz. 

  Kilo Verme:

  Hindistan Cevizi Yağı sindirim sistemine de etkisiyle kilo vermek ve yağ yakımını hızlandırmak için etkili bir yöntemdir.  

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  2 yıl önce

  Yağlı diye çorbayı çöpe dökmeye, dökmeye gönlü razı olmayıp midenizi boş yere rahatsız etmeye son!

  Çorbalardaki ve sulu yemeklerdeki fazla yağdan kurtulmak için:

  #1Buz

  Buz, fazla yağı çekmede en fazla bilinen yöntemlerden biri. Bunun iki yöntemi var.

  *İlki bir kalıp buzu yemeğin içine atıp yemeğin üzerindeki fazla yağın buzun etrafına toplanmasını beklemek. Püf noktası ise acele edip buz erimeden tencereden çıkarmanız gerekmesi.

  *İkinci yöntem ilkine kıyasla daha az risk barındırıyor. Bir ya da iki küp buzu bir kağıt havluya sarın ve havluyu tencerenin üzerinde dolaştırın. Buz yağları bir noktaya toplayacaktır. Ardından biriken fazla yağları kaşık yardımıyla tencerenin içinden alabilirsiniz.

  #2Bayat ekmek

  Tencerenin içine bir dilim bayat ekmek koyup fazla yağı emdikten sonra tencereden çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemi pilavlar için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  #3Çiğ patates

  Her türlü aşırıya kaçan yemeğin çözümü tabii ki yine patates! Soyup ikiye böldüğünüz çiğ patatesi tencerenin içine bıraktığınızda fazlı yağı içine çektiğini göreceksiniz. 

  #4Marul yaprağı

  Özellikle fazla yağlı çorbalar için kullanılan en farklı yöntemlerden biri marul yaprağı kullanmak. Çorba tenceresinin üzerine bırakacağınız bir yaprak marul fazla yağı çekecektir. Elbette yemeden marulu almalısınız!

  #5Kağıt havlu

  Sulu olmayan yemeklerde çözüm elbette kağıt havlu. Tek yapmanız gereken yemeğin üzerine kağıt havlu sermek ve yağı emmesini beklemek. Kızartmalarda hem altına hem üstüne sererek etkili sonuç alabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR