Mineralli Suyun Vücuda Faydaları

Diyabet Hastalarına Özel 7 Tatlı
geri
Diyabet Hastalarına Özel 7 Tatlı
Mısır Neden Süt ile Haşlanır?
ileri
Mısır Neden Süt ile Haşlanır?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Japon Usulü Muz Diyeti

  Japon Usulü Muz Diyeti

  3 hafta önce

  Muzun faydaları say say bitmez. Japonya’da ünlenen hızlı kilo verdiren muz diyetinden sonra faydalarına bir tane daha eklenmiş olup, bu sayede Muz Diyeti ün kazanmıştır. Uygulaması basit ve sıkıcı olmayan diyet her pazartesi diyete başlıyorum deyip salı sabahı diyeti ezenler için bile kolay olacak bir diyettir. 

  Muz Diyeti Kilo Verilir Mi?

  Muzdaki enzimler sindirimi hızlandırarak besinlerin emilimini kolaylaştırır. Muzun içerdiği lifler tokluk hissi yaratarak vücudun yağ yakma hızını arttırır. Bu sayede kilo kontrolünde yardımcıdır.

  Üç Günlük Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

  Üç gün boyunca kahvaltıda 3-5 muzu 3-4 bardak az yağlı süt ile birlikte tüketin. Ayrı ayrı da tüketebilirsiniz birleştirip smoothie haline de getirebilirsiniz. Süt yerine badem sütü veya yoğurtta kullanabilirsiniz. Muzları süt ile karıştırdıktan sonra birkaç saat dondurarak dondurma olarakta tüketebilirsiniz.

  Diğer tüm öğünlerde alkol, tatlı ve süt ürünleri dışındaki yemekler serbesttir. Üç günlük muz diyeti ile 3 kilo verdirebilirsiniz.

  Yedi Günlük Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

  Muz diyeti ile 7 günde 4 kilo verebilirsiniz. Bu yedi gün boyunca sadece kilo vermekle kalmayıp, küçük bir detoks yapmış olacaksanız. Bu diyet için sadece muz, yeşil çay ve iki yumurtaya ihtiyacınız olacak. Her gün dilediğiniz kadar yeşil çay içip ve günde 1 kilo muz yemeye çalışın. Protein alımınızı dengelemek için iki adet yumurta yiyin.

  Bu diyeti bitirdikten sonra eski yeme alışkanlıklarınıza yavaş yavaş dönmeye dikkat edin. İlk birkaç gün şeker, alkol ve işlenmiş gıdalardan kaçınarak beslenmelisiniz.

  Olası alerji sorunları için hekiminize danışarak başlamanız önerilir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • B12 Vitamini İçeren 9 Yiyecek

  B12 Vitamini İçeren 9 Yiyecek

  1 yıl önce

  B12 vitamini vücudumuzun sağlıkla çalışmaya devam etmesi için en gerekli maddelerden biri. B12 vitamini gerekli şekilde temin ettiğimizde hücrelerimiz kendilerini daha hızlı bir şekilde yenileyip onarabiliyor.

  Bu vitamin aynı zamanda sağlıklı bir ciltten sağlıklı saçlara, kilo kontrolünden sağlıklı bir kalbe kadar vücudumuza çokça katkıda bulunuyor.

  İşte B12 vitamini içeren yiyecekler:

  #1Yumurta

  Yumurta vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir besin maddesi. Vücudunuzda B12 vitamini eksikliği varsa her sabah güne 1 haşlanmış yumurta ile başlayabilirsiniz.

  #2Süt ve süt ürünleri

  Süt ve peynir başta olmak üzere birçok süt ürününün içinde de bolca B12 bulunuyor. B12 vitamininden faydalanabilmek için süt ve süt ürünlerini de günlük beslenme düzeninizin içine dahil edebilirsiniz.

  #3Ciğer

  Ciğer, B12 vitamini bakımından en zengin besin maddelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Özellikle kuzu ciğeri tükettiğinizde vücudunuza bol miktarda B12 sağlayabilirsiniz. Günde yaklaşık 100 gram kadar ciğer tüketmeniz ihtiyacınız olandan bile fazla B12 vitamini almanızı sağlayabiliyor.

  #4Kırmızı et

  Bir başka hayvansal üründe, yani kırmızı etlerde de bol miktarda B12 bulunuyor. Özellikle kuzu ve sığır etinde fazlasıyla bulunduğu söylenen B12 vitaminini temin edebilmek için her gün olmasa da belli bir rutinde kırmızı et tüketmeliyiz.

  #5Balık

  Tıpkı kırmızı et gibi deniz ürünleri de B12 vitamini bakımından zengin hayvansal gıdalardan. Özellikle uskumru, somon, lüfer ve ton balığının içinde bolca bulunuyor.

  #6Deniz ürünleri

  Deniz ürünlerinin aslında birçoğu B12 vitamini bakımından zengin. Özellikle balık yumurtası, ahtapot, istiridye ve midye tükettiğinizde vücudunuza ihtiyacı olan B12 vitaminini sağlayabiliyorsunuz.

  #7Ginkgo biloba

  Herhangi bir hayvansal ürünü asla tüketmiyorsanız çare burada! Birçok vegan ve vejetaryen için sorun haline gelen B12 vitamini eksikliğini giderebilmek için destek alabileceğiniz besinler mevcut. Ginkgo biloba, genellikle çay olarak tüketilen ve aktarlardan rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir bitki. B12 bakımından ise oldukça zengin besin maddelerinden biri.

  #8Avokado

   Avokado, mutfak kültürümüze yeni yeni giren fakat kesinlike daha çok girmesi gereken besinlerden çünkü B12 vitamini bakımından oldukça zengin. B12 eksikliği çekiyorsanız destek alabileceğiniz besinlerden biri.

  #9Kahvaltılık gevrek

  Evet doğru duydunuz! Kahvaltılık gevreklerinin içinde de B12 vitamini bulunuyor. Ancak elbette hepsinde değil. Bu gevrekleri almadan önce iyi araştırmanız ve B12 vitamini içerdiğinden emin olup tüketmelisiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR