Kırmızı Et VS Beyaz Et

Mercimek Çeşitleri !
geri
Mercimek Çeşitleri !
Karpuz vs Kavun !
ileri
Karpuz vs Kavun !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Vücudu Güçlendiren Çaylar

  Vücudu Güçlendiren Çaylar

  1 yıl önce

  Bağışıklığımızı, vücudumuzu güçlendirmek için yediklerimiz kadar içtiklerimizin de etkisi çok fazladır. Yüzyıllardır doğal yöntemlerle kullanılan şifalı bitkilerin ve meyvelerin yemeklerin yanı sıra içeceklerde de kullanıp şifalarından ve lezzetinden yararlanmak gerekli.

  Öncelikle su tüketiminize dikkat etmelisiniz. 

  Kayısı Çayı;

  En önemli etkilerinden birisi sindirim sistemi sorunlarını hafifletmesidir. Bağışıklık ve sindirim sistemi bağlantılı çalışır bu sebeple bağırsak problemlerini giderir ve virüslerden arındırır. 

  Zencefil Çayı;

  Soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklarda, mide bulantısı, hazımsızlık gibi sindirim problemlerinde, gaz sorunlarında, kas ağrıları ve bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir. 

  Ekinezya Çayı;

  Migrenden kaynaklanan baş ağrılarını giderir. Kas, eklem ağrılarına ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ekinezya özü iltihap, egzama ve mantar rahatsızlıklarında kullanılır. 

  Karahindiba Çayı;

  Ağız ve diş hastalıklarında, zatürre ve ülser gibi rahatsızlıklarda tedavi amaçlı kullanılır. C vitamini, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor içerir. Yüksek antioksidan içerdiğinden zararlı toksinlerin yok edilmesini sağlar.

  Yeşil çay;

  Bağışıklık güçlendiricidir. Çünkü çok yüksek oranda antioksidan içerir. Kalp sağlığını korur, diyabete yakalanma riskini düşürür. Kanser düşmanıdır. Yaşlanma karşıtıdır. Kan basıncını düzenler. Metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımına yardımcı olur.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Besinlerinizi Uzun Süre Muhafaza Etmenin Yolları

  Besinlerinizi Uzun Süre Muhafaza Etmenin Yolları

  2 yıl önce

  Haftalık alışveriş yapıp, besinlerin buzdolabında çürümesinden şikayetçiyseniz bu tavsiyelere bir göz gezdirin. İşte gıdaların uzun süre tazeliğini koruması için birkaç öneri; 

  #1Yeşilliklerin Uzun Süre Saklanması

  Aldığınız maydanoz, dereotu, roka, taze soğan gibi yeşilliklerden bir avuç kullanıp daha sonra dolapta çürümesini izliyorsanız bu yöntem tam size göre. Bitiremediğiniz kısımları yıkayıp ince ince doğrayıp bir cam kavanoz içerisinde buzlukta muhafaza edebilirsiniz. Bu yöntem ile aldığınız otları uzun süre muhafaza edebilecek hem de yemek yaparken doğramakla zaman kaybetmeyeceksiniz

  #2Köklü Yeşilliklerin Saklanması

  Buzdolabınızdaki bitiremediğiniz yeşil soğan demetini kökleri içeride kalacak şekilde içine su doldurduğunuz bir cam kavanoza koyun. Yeşil soğanlar büyümeye devam ederken siz de yapraklarından keserek kullanmaya devam edebileceksiniz. 

  #3Bal Ve Reçelin Muhafaza Edilmesi

  Bal uzun süre dayanıklılığını koruyabilen bir gıdadır. Ancak hem bal hem reçel için en sağlıklı saklama yöntemi cam kavanoz içerisinde hava almasını önleyerek karanlık bir ortamda saklamaktır. Böylece balı daha sağlıklı bir şekilde saklayacak, reçellerin de şekerlenmesini engelleyeceksiniz. 

  #4Tuzlama Yöntemiyle Balıkların Saklanması

  Mevsimlik balıkları uzun süre tüketmek istiyorsanız en güzel yöntem bir cam kavanoz içerisinde kaya tuzu kullanarak tuzlamaktır. Tuz içerisinde zamanla kendiliğinden pişecek balığı istediğiniz mevsimde tüm tazeliğiyle tüketebilirsiniz. 

  #5Mantarın Uzun Süre Saklanması

  Aldığınız mantarı hemen tüketmeyecekseniz buzdolabında kağıt bir torba içerisinde, ya da bir kağıt pakete sararak muhafaza etmeniz gerekmektedir. Böylece mantarları 3-4 gün boyunca bozulmadan saklayabilirsiniz

  YAZININ DEVAMINI GÖR