Karın Ağrısına Ne İyi Gelir, Neden Ağrır?

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Nar Suyunun Faydaları

  Nar Suyunun Faydaları

  3 yıl önce

  Nar, kış mevisiminin temel meyvelerindendir. Nar kimilerine göre yemesi zahmetli olan bir meyvedir. Bu yüzden dolayı nar suyunu, nar meyvesine tercih etmektedirler. İçerisinde zengin miktarda C vitamini bulunmaktadır. Ayrıca potasyum ve emir minarelleri açısından oldukça zengindir.

  Bu yazımızda bu kişilere hitap ederek nar suyunun faydalarını hatırlatmak istiyoruz. 

  #1Zayıflamak İçin Doğal Çözüm

  Günde iki bardak içilen nar suyu göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Günde 2 bardak nar suyu ile sağlıklı kilo verebilirsiniz. 

  #2Kansere Karşı Doğal Antibiyotik

  Nar suyunda bulunan mineraller kanserli hücreleriyle şavaşma yeteneğine sahiptirler. Prostat kanseri ve metastaza neden olan bir kimyasallara karşı etkilidir. 

  #3Adet Söktürücü

  Nar suyunun doğal tedavi etkisi adet dönemlerinde gelen şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır. 

  #4Kalp Krizi Riskini Azaltır

  Kalp hastalıklarda tedavi edicidir. Ve kalp krizi riskini azaltır. 

  #5Kan Basıncını Düşürür

  2 gün boyunca alınan 150 ml nar suyu tüketimi kan basıncını düşürür. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Kamp Yaparken Yanınızda Bulunması Gereken 10 Temel Malzeme

  Kamp Yaparken Yanınızda Bulunması Gereken 10 Temel Malzeme

  2 yıl önce

  Trekking ya da tatil amaçlı bir kampa gidiyorsanız çantanızda bulunması gereken 10 temel malzeme listesini sizin için derledik. 

  #1Tencere/Tava/Çaydanlık

  Kamp yaparken pratik yemekler yapacağınızı unutmayınız. Yani burada belirtilen tava ve tencerenin işlevi son teknoloji bir tava tencere olmayıp klasik bir tava tencere olmasıdır. Tava ve tencerenin birlikte bulunması önemlidir. Çünkü yumurta ya da daha önceden yapılmış bir yemeği ısıtmak için sadece tencerenizin olması yeterli değildir.  

  #2Maşa

  Özellikle balık kızartmaları ve mangal kampların değişmez aktivitesidir. Bu yüzden dolayı sırt çantanızda bir adet maşa bulunmanızı önermekteyiz. 

  #3Çatal Kaşık Bıçak

  Çok klasik olsa da insan stresten bazen temel malzemeleri unutmaktadır. Hatırlatmak için listemize ekledik. 

  #4Çakmak/Kibrit

  Sigara içmiyorsanız günlük hayatınızda çakmak ya da kibrite ihtiyacınız bulunmamaktadır. Fakat kamp hayatınızda çakmak ve kibrite ihtiyacınız bulunmaktadır. 

  #5Tuz/ Şeker/ Sıvıyağ

  Yoldan bir yerlerden alırım diye düşünmeyin ve işinizi şansa bırakmayın. Kamp hayatınızda ihtiyaç duyacağınız temel malzemelerden birisidir. 

  #6Kağıt ve Islak Mendil

  Kamp hayatı doğal bir yaşam olduğu için su ihtiyacınızı karşılamak kent hayatı gibi kolay değildir. Bundan dolayı kağıt ve ıslak mendili mutlaka sırt çantanıza atınız. 

  #7Izgara

  Yemeğinizi taşın üzerinde pişirmek istemiyorsanız ve mangal yapmak istiyorsanız çantanıza ergonomik bir ızgara koyabilirsiniz. 

  #8Mangal Kömürü

  Mevsim koşullarını dikkate alarak bir mangal kömürünü çantanıza koyabilirsiniz. Çünkü kış aylarında kuru odun bulmak ve bazı bölgelerde odun bulamayacağınızı dikkate alınız. 

  #9Alüminyum Folyo

  Doğal hayatta karınca ve örümcekler direk olarak yemeklerinize yönelecektir. Bundan dolayı gıdalarınızı korumak için bir alüminyum folyoya ihtiyacınız bulunmaktadır.

  #10Çöp Torbası

  Aslan yattığı yerden belli olur derler... Bundan dolayı kamp alanınızı temiz bırakmak için çantanıza ilk atmanız gereken şey çöp torbasıdır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR