Izgaraların Bakımı Nasıl Olmalı?

Turşu Hakkında Bilinmeyenler
geri
Turşu Hakkında Bilinmeyenler
Ispanağın Besin Değeri ve Faydaları
ileri
Ispanağın Besin Değeri ve Faydaları

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yumurta Kabuğu Hakkında Bilinmeyenler

  Yumurta Kabuğu Hakkında Bilinmeyenler

  1 yıl önce

  Cilt lekelerine karşı 1 kaşık yumurta kabuğu, 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık yumurta akı ve 3-4 damla limon suyu ile karıştırılıp yüze sürülür. 20-25 dakika bekletilir ve yüz ılık su ile durulanır. Cilt lekeleri için doğal maske görevi görür. Bu maske lekelere karşı oldukça etkilidir. Cildi yeniler, renk farklılıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve cildin beyaz görünmesini sağlar.

  Kalsiyum desteği için yumurta kabuğu havanda iyice dövülür ve limon suyu ile karıştırılır. Ağzı kapatılıp buzdolabında 3-4 gün bekletildikten sonra günde yarım tatlı kaşığı tüketilebilir.

  Sahip olduğu mineraller sayesinde ağız kokusunu ve ağız içinde iltihaplanmaya fırsat vermez.

  Saçlara uygulanacak yumurta kabuğu maskesi ile saçların daha hızlı uzaması gerçekleşecektir.  Yumurta kabuğundaki vitaminler, saçları dipten uca kadar besler ve saçların onarımını sağlar. Düzenli olarak uygulanan yumurta kabuğu maskesi saçlarınızın daha sağlıklı görünmesine destek olur.

  Yumurta kabuğu tozunu çorbalara ya da pürelere ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz her yemekte rahatça kullanacağınız yumurta kabuğu tozu, yemeklerin besin değerini yükseltecektir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Pırasa Nelere İyi Gelir?

  Pırasa Nelere İyi Gelir?

  Yeşil soğan gibi görünen bir sebze olan pırasa, soğan ve sarımsak ile aynı ailenin bir parçasıdır. Potasyum, kalsiyum, fosfor ve C vitamini bakımından zengindir ve beslenmenize pırasayı eklenmesi gerekmektedir.

  Pırasaların tatlı bir tadı vardır ve çiğ veya pişmiş olarak yenebilir. Bir bardak pırasa, sodyum bakımından düşüktür ve neredeyse hiç doymuş yağ veya kolesterol içermez. Pırasa, iyi bir diyet lifi, B6 vitamini, demir ve magnezyum kaynağıdır. Ayrıca A, C ve K vitaminlerinin yanı sıra çok iyi bir folat kaynağıdır.

  Pırasalar, kan damarlarının astarlarını serbest radikallere karşı koruyan bir flavonoid olan kaempherol içerir. Kan damarlarının dinlenmesini sağlar ve hipertansiyon riskini azaltır.

  Pırasadaki bol miktarda K vitamini, kronik enflamatuar hastalıkları ve atardamarların istenmeyen kireçlenmelerini önler.

  Pırasalar doğal bir idrar söktürücüdür. Cildinizdeki zararlı maddeleri hapsederek ve vücudunuzdan temizleyerek detoksifiye eder. Vücudunuzu temizler, cildinizin parlak görünmesini sağlar.

  Pırasanın yeşil yaprakları; beyaz kısmından 100 kat daha fazla beta-karoten ve iki kat daha fazla C vitamini içeriyor.

  YAZININ DEVAMINI GÖR