Her Derde Deva: Hibiskus

Azıda Çoğuda Zarar
geri
Azıda Çoğuda Zarar
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
ileri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Böbrek Rahatsızlığının 9 Önemli Belirtisi

  Böbrek Rahatsızlığının 9 Önemli Belirtisi

  Oldukça önemli bir rahatsızlık olan böbrek hastalığı, bol su içerek yeteri kadar uyuyarak önlemler almaya çalıştığımız bir hastalık. Vücudunuzun iki yanında ağrılar hissedip böbreklerinizin ağrıdığından şüpheleniyorsanız bu belirtiler size bir ipucu verebilir.


  • İdrar yapma sıklığınız değiştiyse.

  • İdrarınızın yapısının değiştiyse.

  • Vücudunuzda şişkinlikler ve ödemler oluştuysa.

  • Kendinizi yorgun hissedip, eskisinden daha çok üşüyorsanız.

  • Sebepsiz bir şekilde kaşınma hissi yaşıyorsanız.

  • Nedensiz iştah kaybı, bulantı ya da kusma gibi durumlar yaşıyorsanız, ağzınızda metalik bir tat varsa.

  • Nefes darlığı sorunu yaşıyorsanız.

  • Konsantrasyon bozukluğu ya da baş dönmesi yaşamaya başladıysanız.

  • Sırt bölgesinde ağrı hissediyorsanız.

  Elbette bu belirtiler kesin bir sonuç belirtmese de, en az üçünü taşıyorsanız bir uzmana görünmenizde fayda var.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Mutfağın Büyülü Dünyasının Kapılarını Aralayın

  Mutfağın Büyülü Dünyasının Kapılarını Aralayın

  1 yıl önce

  Yemek yapmayı sevenler için mutfağın kapısını aralamak adeta sihirli bir dünyanın kapısını aralamak gibidir. Bu sihirli dünyada binlerce çeşit yiyeceği birleştirerek yeni lezzetler elde etmek adeta bir tutkudur. 

  İçinizde bu tutku varken ve mutfağa olan bitip tükenmez ilginiz sürerken hafızalara kazınacak sofralar kurmak için ihtiyacınız olan tek şey bazı mutfak sırlarını bilmek. Baharatları doğru besinlerle kullanarak içlerindeki lezzeti dışarı çıkarmak kolay olduğu kadar zor da. Önemli olan bu işe gönül verip olabildiğince odakla araştırmlara devam etmek. 

  Mutfakta zamanla kazanacağınız özelliklerden biri de pratikliktir. Kazandığınız pratiklikle yemeklerinizi yaparken hız kazanacak, ve el alışkanlığınızla artık hangi yemeğin yanına ne yakışır sorusuna kendiniz çözüm bulacaksınız. 

  Mutfak severleri en büyük tatmin eden olay ise kuşkusuz ki yeni lezzetler yaratmaktır. Bu beceriye ulaşabilmek için birbirinden çeşitli tarifleri denemiş olmak gerekiyor ve aynı zamanda birbirinden çeşitli lezzeti de tatmanız gerekmektedir. Zamanla damak zevkiniz de zenginleşecek ve zihninizde yemekleri baharatlarla birleştirerek kendi lezzetlerinizi oluşturacak, sevdiklerinize pişirebileceksiniz. 

  Mutfakta başarılı olmanın bir diğer yolu da sektörü ve dünya mutfağını yakından takip edebilmektir. Yayınlanan yeni lezzet kitaplarını inceleyip, yeni tarifleri incelemek ufkunuzu açacaktır. Aynı zamanda dünya mutfaklarından da ilham alarak farklı lezzetlere yolculuk yapabilmeyi öğrenebilirsiniz. 

  Unutmayın ki mutfakta zaman geçirmek sizi yeni lezzetlerle buluşturacak, bilinmeyenleri keşfetmenizi sağlayacak. O nedenle ne kadar çok vakit ayırabiliyorsanız o kadar çok geri bildirimini alırsınız. 

  Mutfakta geçirebileceğiniz mutlu seneler!

  YAZININ DEVAMINI GÖR