Günlük Süt mü Uzun Ömürlü Süt mü

Azıda Çoğuda Zarar
geri
Azıda Çoğuda Zarar
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
ileri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Çok Sık Unutkanlık Problemi Yaşayanlar İçin 5 Öneri

  Çok Sık Unutkanlık Problemi Yaşayanlar İçin 5 Öneri

  Sık sık unutkanlıktan dem vuranlar, bu yazımız sizin için! Hayatınızda yapacağınız birkaç ufak tefek değişimle unutkanlık probleminizi azaltabilirsiniz. 

  #1Eşyalarınızı belirli bir noktada toplamaya özen gösterin.

  Her zaman ihtiyaç duyacağınız bazı malzemeleri tek bir noktada toplamaya özen gösterin. Örneğin cüzdan, anahtarlık, telefon gibi ürünleri tek bir noktada toplamanız size fayda sağlayacaktır. 

  #2Not Alma Alışkanlığı Edinin

  Sıkı sık not alma alışkanlığı edinerek yapacağınız işlerin takibini kolaylaştırabilirsiniz. 

  #3Hatırlamak İçin Yüksek Sesli Düşünün

  Yüksek sesli düşünmek yaptığınız işleri hatırlamanızı ve çevrenizden yardım almanızı sağlayacaktır.  

  #4Teknolojiden Yararlanın

  Cep telefonunuzun anımsatıcı, hatırlatıcı gibi özelliklerini kullanarak işlerinizi takip edebilir ve notlarınızı her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. 

  #5Görsel Üzerinden Düşünün

  İsimleri hatırlamakta zorlanıyorsanız tanıştığınız kişilere zihninizde bir görsel ile kodlayın. Örneğin İpek ismini, çiçek ismiyle kodlayarak hatırlayabilirsiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Doğanın Mucizesi Bitki Çayları

  Doğanın Mucizesi Bitki Çayları

  Her derde bir deva doğanın mucizevi gücünde saklıdır. Kimyasal yollarla ya da ilaçlarla metabolizma yavaşlığı sorununuza çözüm aramaktansa bitki çaylarını düzenli tüketmeyi hiç denediniz mi? Bitki çayları yıllardan beri süregelmiş, geçmişte de günümüz ilaçlarının yerine tüketilmiş ve hastalıklara şifa olarak görülmüştür. İşte kararında ve düzenli olarak tüketildiği takdirde bütün sorunlarınıza çözüm bulacağınız bitki çaylarının faydalarından bazıları:

  Yeşil Çay 

  Vücudunuzdaki şişliği ve ödemi azaltarak metabolizmanızı hızlandıran yeşil çay kilo vermede en büyük yarımcınız olacaktır. Antioksidan özelliğe sahip yeşil çay bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek hastalıklara karşı direncinizi de artıracaktır.

  Ada Çayı

  Ada çayı özellikle kadın hastalıklarının bir numaralı çaresi. Düzenli kullanımlarla kist oluşumunu engelleyen ada çayı, adet düzensizliği problemi yaşayan kadınlar için döngüyü düzene sokmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kış aylarında öksürüğe ve boğaz ağrılarına da iyi gelmektedir. 

  Melisa Çayı

  Stresli günlerinizdeyseniz Melisa çayı sizi rahatlatmak için bire bir bir ilaç olacaktır. Uyku düzensizliği çekiyorsanız rahatlık hissi vererek kolayca uyku probleminizi aşmanıza yardımcı olacaktır. 

  Nane Çayı

  Ağız kokusuna iyi gelen çayların başında gelen nane çayını sabahları içtiğinizde, sindirim sisteminizi düzenleyerek gaz sorununuzu da çözmenize yardımcı olur ve kabızlık probleminizi de çözmenizi sağlar. Kolesterolu düşürmeye yardımcı olur. 

  Rezene Çayı

  Rezene çayının faydalarının başında mide hastalıklarına olan etkisi geliyor. Mide kasılmalarının, yanmasının önüne geçerek mide gazının vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bağırsakların temizlenmesine de yardımcı olarak vücuttan ödem atmanıza da yardımcı olur. 

  Lavanta Çayı

  Mis gibi kokusuyla lavanta çayı sizi sakinleştirerek stresli anlarınızda yanı başınızda olacak. Baş ve migren ağrısını gidermeye yardımcı olan Lavanta çayı ağız kokusunu da önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kuruttuğunuz lavantaları tütsüleyerek evinize güzel bir koku vermesini de sağlayabilirsiniz. 

  Bitki çaylarını tüketirken günde 2 bardaktan fazla tüketmemeye dikkat ediniz ve hastalık tedavisinde kullanacaksanız doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR