En Lezzetli Yemekleri Yapmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altın Kural

Mercimek Çeşitleri !
geri
Mercimek Çeşitleri !
Karpuz vs Kavun !
ileri
Karpuz vs Kavun !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yeşil Zeytin ve Siyah Zeytin Arasındaki Fark?

  Yeşil Zeytin ve Siyah Zeytin Arasındaki Fark?

  1 yıl önce

  Yeşil zeytin ham madde sayılır. Olgunlaşmadan zeytinler toplanır ve acısı alınarak salamura işlemini sonrası tüketime hazır olur. Tüketime uygun hal alması için 3 ay kadar bekleme süresi vardır. Siyah zeytine göre daha az yağ bulundurur ve daha çok suludur. Düşük yağ miktarı ile kalorisi de düşüktür

  Siyah zeytin ise olgunlaşmış halidir. 2 yada 4 hafta bekleme süresinden sonra tüketime uygun hale gelir ve olgunlaşma aşamasında su miktarını kaybeder. Lakin yeşil zeytine göre daha yağlıdır. 

  Zeytin ve zeytin ürünlerinin kullanımı çok olan bölgelerde kalp hastalıkları, bununla birlikte kolesterolü azaltması, cilt sağlığına iyi gelmesi, doku yenilemesi gibi bir çok faydası bulunmaktadır.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Vücudu Güçlendiren Çaylar

  Vücudu Güçlendiren Çaylar

  1 yıl önce

  Bağışıklığımızı, vücudumuzu güçlendirmek için yediklerimiz kadar içtiklerimizin de etkisi çok fazladır. Yüzyıllardır doğal yöntemlerle kullanılan şifalı bitkilerin ve meyvelerin yemeklerin yanı sıra içeceklerde de kullanıp şifalarından ve lezzetinden yararlanmak gerekli.

  Öncelikle su tüketiminize dikkat etmelisiniz. 

  Kayısı Çayı;

  En önemli etkilerinden birisi sindirim sistemi sorunlarını hafifletmesidir. Bağışıklık ve sindirim sistemi bağlantılı çalışır bu sebeple bağırsak problemlerini giderir ve virüslerden arındırır. 

  Zencefil Çayı;

  Soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklarda, mide bulantısı, hazımsızlık gibi sindirim problemlerinde, gaz sorunlarında, kas ağrıları ve bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir. 

  Ekinezya Çayı;

  Migrenden kaynaklanan baş ağrılarını giderir. Kas, eklem ağrılarına ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ekinezya özü iltihap, egzama ve mantar rahatsızlıklarında kullanılır. 

  Karahindiba Çayı;

  Ağız ve diş hastalıklarında, zatürre ve ülser gibi rahatsızlıklarda tedavi amaçlı kullanılır. C vitamini, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor içerir. Yüksek antioksidan içerdiğinden zararlı toksinlerin yok edilmesini sağlar.

  Yeşil çay;

  Bağışıklık güçlendiricidir. Çünkü çok yüksek oranda antioksidan içerir. Kalp sağlığını korur, diyabete yakalanma riskini düşürür. Kanser düşmanıdır. Yaşlanma karşıtıdır. Kan basıncını düzenler. Metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımına yardımcı olur.

  YAZININ DEVAMINI GÖR