Döner Gurmesi Olmak İsteyenler Buraya! İyi Döneri Ayırt Edebilmenin Püf Noktaları

Adım Adım Dukan Diyeti
geri
Adım Adım Dukan Diyeti
Dukan Diyeti Seyir Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?
ileri
Dukan Diyeti Seyir Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Evinizi Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

  Evinizi Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

  2 yıl önce

  Küçük dokunuşlarla evinizde köklü değişikler yapabilirisiniz. Peki bu küçük dokunuşları hem pratik hem ekonomik olarak hale nasıl getirebiliriz?

  Dekorasyon, insanın kendisine değer vererek bir şeyler yapması ve içerisinde gizli buluna yaratıcı özelliğinin dışarıya vurulmasıdır. Konfor, huzur, rahatlık, ergonomi , sanatsal estetikler vb. birçok bakış açısı aslında dekorasyonda gizlidir. İşte evinizin görünümünü değiştirecek 5 altın kuralı sizinle paylaşıyoruz. 

  #1Duvar Çıkartmaları

  Evinize yapacağınız en etkili ve en hesaplı dokunuştur. Ucuz maliyeti ile evinizin dekorasyonunu baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Üstelik tarzınıza göre seçeneğiniz duvar çıkartmaları yaratıcı özelliğinizin dışavurumunu sağlayacaktır. 

  #2Çiçeklendirme

  En klasik ev dekorasyonu olan çiçeklendirme aslında bir ustalık işidir. Sanatçı kişiliğinizi salonunuzu çiçeklendirerek gösterebilirsiniz. 

  #3Koltuk Kılıfları

  Renklerin büyüleyici özelliklerini koltuk kılıflarınıza uygulayabilirsiniz. Hatta başlatacağınız akım ile insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. 

  #4Rengarenk Kırlentler

  Salonunuza yapacağınız en küçük değişiklik olan kırlent rengi değişikliği, evinizin havasının değişmesini sağlayacaktır. Salonunuzda hem konforlu hemde lüks bir deneyim yaşamınıza sağlayacaktır. 

  #5Mutfak Tahtaları

  Mutfağınıza asacağınız bir kara tahta, karşı tarafa ne kadar sorumluluk sahibi bir insan olduğunuzu göstereceği gibi evinize karşı ne kadar ilgili olduğunuzu göstermektedir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Hamilelik Sonrası Daha Verimli Bir Emzirme Dönemi Nasıl Geçirilir?

  Hamilelik Sonrası Daha Verimli Bir Emzirme Dönemi Nasıl Geçirilir?

  3 yıl önce

  Anne sütü uzmanların da önerisiyle minimum 6 ay boyunca bebeklerimizi beslememiz gereken temel gıdadır. Ancak doğum sonrası yeni bir düzene alışmak, lohusalık evresi ve diğer stres etkileriyle birlikte emzirme dönemi hemen hemen her anne için zor geçmektedir. Bu evreyi birkaç öneriye uyarak hem bebeğiniz hem de sizin için en verimli ve en sağlıklı şekilde geçirebilirsiniz. 

  İşte bunlardan bazıları: 

  Sıvı Tüketimini Artırın

  Sıvı kaybının da olduğu bu evrede sıvı tüketiminin yeterli olduğundan emin olun. Günde en az 2,5-3 litre su tüketin ve buna ek bitki çayları da içerek kendinizi rahatlatarak aynı zamanda emzirmek için ihtiyacınız olan sıvıyı kazanacaksınızdır. 

  Kalsiyum Bakımından Zengin Besinleri Tüketin

  Emzirirken hem bebeğinizin gelişimini güçlendirmek hem de kendi kalsiyum kaybınızı azaltmak için süt, yumurta gibi kalsiyum bakımından zengin besinleri tüketmeye özen gösterin. Çünkü lohusalık döneminde yeterli kalsiyum almadığınız takdirde kemik erimesi, dil minesinde zayıflama gibi hastalıklara temel hazırlayabilirsiniz. 

  Çay ve Kahve Tüketimine Dikkat Edin

  Çay ve kahve tüketiminizi içerisindeki kafein miktarından dolayı en aza indirgemeye çalışın. 

  Lohusalığın Altına Sığınarak Tatlı Tüketimini Artırmayın

  Tükettiğiniz besinler neyse bebeğiniz de onunla besleniyor unutmayın! % yaşına geldiğinde çikolata yemek istediğinde vereceğiniz tepkiyi lohusa döneminde yerken kendinize de göstermelisiniz. Çünkü yediğiniz her şey dönüp dolaşıp çocuğunuza besin olarak gidiyor. Bu nedenle özellikle ambalajlı tatlı gıdaları tüketirken iki kez düşünün. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR