Detoks Nedir ve Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları

  Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları

  2 yıl önce

  Karanlık, temiz olmayan, dağınık mutfakta kimse yemek yapmak istemek. Hem iştahınızın açılması hem de yemek yapma isteğinizin olması için dekorasyonun üzerimizdeki etkisi büyük.

  Geniş, ferah ve şık mutfaklarla minimal veya modern çizgilerdeki mutfak planları ile evinizde güzel bir köşe yaratabilirsiniz. Bunun için büyük bütçeler de ayırmanıza gerek yok. Önemli olan alanı doğru değerlendirmek ve doğru parçalarla birleştirmek.

  Biraz ek bütçeniz varsa eskiyen mobilyalarınızı yenileyerek yeni yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Bunun için önerimiz ise rüstik tarzda tasarımlar olur. Modern çizgilerle nostaljik yapıları birleştiren tarzda doğal materyaller dikkat çekiyor. Eğer siz de doğada olmayı sevenlerden iseniz bu stil tam size göre.

  Bütçeniz yeni satın almalara uygun değilse, dolaplarınızı beyaz, kum beji veya açık gri gibi renklere boyayabilir, aydınlık bir alan yaratabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda ekebileceğiniz fesleğen, maydanoz gibi yetişmesi ve bakımı kolay otlarla odanıza dekoratif bir hava katabilir, aynı zamanda yemeklerinizde bu otları kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanmanız yeterli!

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • İyi Et Almanın 10 Püf Noktası

  İyi Et Almanın 10 Püf Noktası

  2 yıl önce

  Marketten veya kasaptan alırken ciddi bir paradoks yaşarız. “Acaba şunu mu alsam yoksa şunu mu” diye uzunca düşünür ve kararsız kalırız. Aslında hangi eti almaktan ziyade iyi eti almaya göstermeliyiz. Bu yazımızda iyi et almanın 10 püf noktasını sizin için derledik.

  1. Dana eti alıyorsanız mutlaka hayvanın sırt kısımlarını almalısınız. Antrikot, kontrfile, bonfile hayvanın az hareket eden yerleri olduğu için daha olgun ve lezzetlidir.

  2. Taze eti, etin sertliğinden anlayabiliriz. Taze et daima sert olur.

  3. Etin rengi kan kırmızısı olmalıdır. Ette morarma var ise acilen ksabınızı değiştirin.

  4. Etin organik olmadığı etin duruşundan anlayabilirsiniz. Aşayı sarkan toplu bir şekilde durmayan etin içerisine su ve karbonat eklenmiştir.

  5. Kıymayı mutlaka seçtiğiniz etten çektirin. Aksi bayatlamış bir etten çekilmiş bir etten alabilirsiniz.

  6. Fırın yemeklerinde nuar etini tercih ediniz.

  7. Kasabınızın etinize bir madde ile vurmasına ve dövmesine izin vermeyin. Çünkü et dövüldükçe suyunu salar ve lezzetini kaybeder.

  8. Tencere ve güveç yemeklerinizde kuzu but almaya dikkat edin.

  9. Çok büyük et almayınız. Örneğin bir but alıyorsanız butun ağırlığı en fazla 3 kilo olmalıdır.

  10. Merada beslenen hayvanın etinin üzerinden yağ bezeleri ve küçük küçük yağ bezeleri bulunur. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR