Çocukların Abur Cubura İlgisini Azaltmanın Yolları

Cildinize Çok İyi Gelecek: Beyaz Çay
geri
Cildinize Çok İyi Gelecek: Beyaz Çay
Mutfakta Sürdürülebilir Çözümler
ileri
Mutfakta Sürdürülebilir Çözümler

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yaz Aylarında Evde Hazırlayabileceğiniz Dondurma Tarifleri

  Yaz Aylarında Evde Hazırlayabileceğiniz Dondurma Tarifleri

  1 yıl önce

  Yavaş yavaş sonbahara göz kırptığımız bu günlerde güneş hala tepedeyken yaz mevsiminin en sevilen en hafif tatlısı dondurmayı evde kendi ellerinizle yapmayı denediniz mi hiç? 

  Organik ve doğal beslenmenin öneminin arttığı günümüzde ambalajlı olan gıdalardansa her şeyin en doğalına erişebilmek istiyoruz. Organik beslenme bir nevi bizi eski mutfak alışkanlıklarına döndürüyor. Hazır yoğurt almaktansa evde yoğurt mayalamayı, fırından ekmek almaktansa evde ekmek yapmayı tercih ediyoruz artık. 

  Yazın en çok tüketilen tatlısı ve atıştırmalığı olan dondurmayı 7’den 70’e herkesin, özellikle de çocukların, şüphesiz çok sevdiğini göz önünde bulundurursak neredeyse her gün yenilen dondurmanın da en organiğini yapmak sizin elinizde. 

  İşte yapımı çok kolay ve pratik olan dondurma tariflerini sizler için derledik. 

  #1Kakaolu Dondurma

  Eğer bir çikolata severseniz kendi yaptığınız dondurmayı yemek sizin için bir zevk olacak. Kakaolu dondurma tarifini dilerseniz damla çikolatalarla ya da bisküvi parçalarıyla süsleyerek daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.  

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #2Kızarmış Dondurma

  Dondurmanın en şık hali! Yazın servis edebileceğiniz şık bir tatlı tarifi arıyorsanız fındık parçalarıyla birleşen çıtır çıtır Kızarmış Dondurma ile misafirleriniz sofranıza hayran kalacak. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #3Maraş Dondurması

  Maraş dondurmasını evde yapmak hayal gibi gelse de aslında gerçek. Sadece diğer dondurmalara oranla biraz daha fazla emek istiyor kıvamını tutturması. Maraş dondurmanız hazır olduktan sonra sevdiklerinize servis ettiğinizde sizin yaptığınıza inanamayacaklar. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #4Böğürtlenli Dondurma

  Meyveli dondurma yapmaya karar verdiyseniz damak zevkinize göre küçük değişimler uygulayabilirsiniz. Mayhoş lezzetlerden hoşlanıyorsanız Böğürtlenli Dondurma sizin için güzel bir seçenek olacaktır. İsterseniz meyve soslarıyla, çikolata seviyorsanız çikolata parçalarıyla süsleyerek kendinizi şımartabilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  #5Çilekli Dondurma

  Hem tatlı tadı hem de mis gibi kokusuyla çilek tatlılara en çok yakışan meyvelerden. Oldukça da hafif olan Çilekli Dondurma damaklarda yumuşacık bir tat bırakacak. 

  Detaylı tarif için tıklayınız. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR