Çocuklarımıza Yemek Yapmayı Nasıl Sevdirebiliriz?

Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?
geri
Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?
Havuç Suyunun 9 Faydası
ileri
Havuç Suyunun 9 Faydası

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yulafla Beslenmenin Faydaları

  Yulafla Beslenmenin Faydaları

  1 yıl önce

  Lif bakımından oldukça zengin olan yulaf, artık günümüzde diyetlerde çok fazla tüketilmeye başlandı. Dukan diyeti gibi diyetlerde ekmek yerine tüketebileceğimiz tek gıda olarak da çıkan yulaf bu yönüyle aslında bize ne kadar tok tutma özelliğine sahip olduğunu gösteriyor. 

  Tahıl grubundan gıdaları zengin içeriklerinden kaynaklı, sağlıklı beslenmek açısından sofralarımıza eklememiz gerekiyor. Üç beyazdan olabildiğince uzaklaşmaya çalışıyorken yulaflı ve tahıllı gıdaları ne kadar çok sofralarınıza koyarsanız sağlıklı beslenme yaşam tarzına o kadar adapte olarak geçiş yapmış olursunuz. 

  Yulafın günümüzde en çok bilinen faydası uzun süre tok tutabilmesidir. Fast food zincirlerinin ve yükselen obezite probleminin de yol açtığı hastalıklara karşı aradığımız en büyük fayda genellikle tok tutan besinler oluyor. Çünkü özellikle ambalajlı gıdalardan ya da fast food besinlerinden aldığımız kalorilerin çokluğu, tok tutma süresinin çokluğuna eş değil. Ne kadar çok yersek yiyelim tokluk hissi oldukça kısa sürüyor. Bir çikolata yiyerek bir öğünü atlatabilir miyiz? Hayır. Bu nedenle bu hissi veren lezzetlere karşı olabildiğince bir açlık söz konusu ve yulaf bunu tek başına bile göğüsleyebilecek zenginliğe sahip. 

  Bir diğer faydası olarak sayabileceğimiz özelliği kolesterolü düşürücü etkiye sahip olmasıdır.Kolesterol hastalarının yulaflı ekmekleri tüketmesi gerekmektedir. Aynı zamanda krepi poğaça vb. un içeren tariflerde de beyaz un yerine yulaf kepeği kullanarak sağlığınızı koruyarak aynı zamanda da lezzetli beslenebilirsiniz. 

  E vitamini açısından da zengin olan yulaf, cildin beslenmesine yardımcı olur ve yaşlılığa karşı savaş açar. Gluten bakımından zararsız denecek miktarda içeriğe sahip olan yulafa beslenmenizde daha çok yer verebilirsiniz.  

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  11 ay önce

  Her ne kadar temizlik konusunda dikkatli davransak da bazen istenmeyen kokular evimizi sarabilir. Bu yazımızda evleri saran kötü kokuların nedenlerin başında gelen lavabolara karşı çözüm yollarını araştırdık. Her ne kadar lavabo temizleyicisi adı altında birçok malzeme satılsa da bu malzemeler sağlığımızı tehdit etmektedir. Peki doğal lavabo temizleyicileri nelerdir? 

  #1Kahve Telvesi ve Sıcak Su

  Lavabo temizliğinde etkili yöntemdir. Kahve Telvesi lavaboya dökün ve sıcak su ile övün... Göreceğiniz sonuç karşısında şaşıracaksınız. 

  #2Limon Kabuğu ve Sıcak Su

  Limon kabuğu ile lavabo ovulur ve ardından sıcak su dökülür... Ardından arkaya yaslanıp limon ferahlığını hissedin. 

  #3Karbonat ve Su

  1 Çay bardağı karbonatı lavaboya dökünüz. Ardından su ekleyerek iyice köpürtün. Ardından iyice övün ve çıkan sonucuna şaşıracaksınız. 

  #4Limon Suyu ve Karbonat

   Limon bir cezveye sıkılır ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra ocaktan alınır ve içerisine karbonat eklenir. Ardından lavaboya boşaltılır. 10 dakika bekledikten sonra lavabonun istediğiniz temizliğe ulaştığını göreceksiniz.  

  YAZININ DEVAMINI GÖR