Böbrek Rahatsızlığının 9 Önemli Belirtisi

Her Öğün Tüketsem Yetmez: Malta Eriği
geri
Her Öğün Tüketsem Yetmez: Malta Eriği
Dut Kurusunun 10 Faydası
ileri
Dut Kurusunun 10 Faydası

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Azıda Çoğuda Zarar

  Azıda Çoğuda Zarar

  1 yıl önce

  Tuz, insan kemik oluşumunda ve korunmasında temel etkenlerden birisidir. Bir asit ve bazın tepkimesiyle oluşan bu madde içerisinde birçok element bulundurur.

  Yararları : Yemeklere lezzet katar. Vücutta asit-baz dengesini korur. Tansiyonu dengede tutar. Vücut kramplarına engel olur. İdrar oluşumunu sağlar. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. bazı solunum yolu hastalıklarında tuz odaları şifa olarak ta kullanılmaktadır.

  Zararları : Yiyeceklere lezzet veren bir madde olan tuz fazla alındığında böbreklerde sodyum artacağından böbrek yetmezliğine sebep olabilmektedir. Tuzun fazla tüketilmesi böbreklerde dışarı atılamadığı için vücutta ödem oluşturur. Oluşan ödem kan basıncının dengesini bozar ve yüksek tansiyona sebep olur. Yüksek hastaları da potansiyel böbrek hastalarıdır.

  Eksik Kullanımı : Vücuda alınan tuzun yeterli alınmaması durumunda da tansiyon düşüklüğü, eklem ağrıları ,kas hastalıkları sinir sistemi hastalıklarına yol açabilir. Yeterli ve dengeli iyot kullanımı vücuda direnç ve sağlık verir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Salatalığın Sağlığa Önemli Faydaları

  Salatalığın Sağlığa Önemli Faydaları

  Genellikle bir sebze olduğu düşünüldüğü halde, salatalık aslında bir meyvedir. Salatalık yararlı besinlerin yanı sıra, bazı koşulların tedavi edilmesine ve hatta önlenmesine yardımcı olabilecek bazı bitkisel bileşikler ve antioksidanlar bakımından yüksektir. Salatalık, diyetlerin ve detoks sularının vazgeçilmez malzemelerinden birisidir. Aperatif bir atıştırmalık olmasının yanı sıra oldukça sağlıklı ve besleyicidir.

  Salatalığın önemli bir kısmı sudan oluşur. Bu nedenle içerisinde yağ ve kalori oranı düşüktür. C ve K vitamini deposu olan salatalık beslenme konusunda bize oldukça fayda sağlamaktadır. Kilo vermek istiyorsanız salatalık tüketmek size yardımcı olacaktır.

  Salatalık güçlü antioksidanlardandır. Kanser riskini artıran serbest radikallerle mücadele eden salatalık kansere karşı güçlü bir koruma sağlar.

  İdrar söktürücü etkisi olan salatalık aynı zamanda ciğerleriniz, bağırsaklarınızın ve kanda bulunun toksitleri temizlemede de oldukça etkili.

  Salatalığı besin olarak tükettiğimizde bile cildimize faydası oldukça büyüktür. Bu nedenle cildinize doğrudan salatalık kürü yapmanızda fayda var. Böylece cildinizde oluşan sivilce ve akneler daha kolay iyileşecektir.

  Baş ağrısı çoğunlukla vücut susuz kaldığı için oluşur. Salatalığın su oranının fazla olması bu sorunu yaşamanızı aza indirecektir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR