Binbir Derde Deva Meyan !

Mercimek Çeşitleri !
geri
Mercimek Çeşitleri !
Karpuz vs Kavun !
ileri
Karpuz vs Kavun !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  3 yıl önce

  Egeden Akdenize zeytinin en çok yetiştiği yerlerin bir numaralı ilacıdır Zeytinyağı. Doğal beslenme ve organik yaşam denilince akla ilk gelen en sağlıklı yağlardan olan zeytinyağı, içine eklenildiği yemeği, lezzetlendirmekle kalmıyor ona sağlık da damlatıyor. 

  Genellikle yağ denilince korksak da zeytinyağı diğer yağlardan daha farklı bir etkiye sahip. Salatalardan ana yemeklere, soğuk mezelerden tatlıların içine bile ekleyebileceğiniz zeytinyağı, kalp damar sağlığını korumada bir numaralı gıdalardan. Kolesterolü düşürme etkisine sahip olan zeytinyağı kalp krizi riskini azaltır. Sabahları bir tatlı kaşığı tükettiğiniz takdirde kabızlık sorununuza ve sindirim problemlerinize ilaç olacaktır. 

  Zeytinyağı aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, iltihap sökme özelliğine sahiptir. Antioksidan olma özelliği ile hastalıklara ve virüslere karşı sizi korur ve daha uzun ve kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlar. Sağlıklı beslenmenin en önemli kolaylaştırıcılarından olan zeytinyağı aynı zamanda kan şekerinizi de kontrol altına alarak düzenli ve doğru miktarda kullanımla kilo vermenize de yardımcı olur. 

  Zeytinyağının bir diğer etkisi ise kozmetik ürünlerin hepsiyle birleştirilerek; cilt, saç, tırnak, selülit tedavisi gibi birçok cilt sorununa da çözüm getirmektedir. 

  Bu mucizevi zeytinyağının şifalarından ve koruyucu faydalarından siz de düzenli tüketerek faydalanın. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Hangi Renk Daha Faydalı?

  Hangi Renk Daha Faydalı?

  1 yıl önce

  Kırmızı biber, görme üzerindeki yararlı etkileri çok olan provitamin A içerir. Kırmızı dolmalık biberlerin bir başka özelliği diğer türlerine göre en belirgin tada sahip olması. Evlerde konservesi sıklıkla kullanılır, çünkü boşluklara parlak renk vurgular getirir ve onlara albeni bir görünüm verir. 

  Sarı biber, en yüksek asetilsalisilik asit içeriğinden dolayı vücudun savunmasını güçlendirmede etkilidir. İçeriği bağışıklık seviyesini sağlayan C vitamini, bu sebzelerde limondan bile daha fazladır. Ayrıca, tüm botanik akrabalarından en narin ve uyumlu tadı olan sarı biberdir.

  Yeşil biber, bileşiminde kan kalitesini artıran, böbrek fonksiyonu üzerinde faydalı etkileri olan ve kemiklerin metabolizmasına katılan maksimum K vitaminlerine sahiptir. En hipoalerjenik dolmalık biber çeşididir, bu nedenle alerjik reaksiyonlara yatkın insanlar ve emziren anneler tarafından bile tüketimi sorun yaratmaz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR