Bilinen Tüm Kahvelerden Farklı Menengiç Kahvesi

Kurabiye Diyeti, Evet Yanlış Duymadınız!
geri
Kurabiye Diyeti, Evet Yanlış Duymadınız!
Uyuyan Güzel Diyeti
ileri
Uyuyan Güzel Diyeti

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Kış Ayları Gelirken Depolamamız Gereken Besinler

  Kış Ayları Gelirken Depolamamız Gereken Besinler

  2 yıl önce

  Her mevsim geçişine doğa nasıl bir değişim gösteriyorsa vücudumuz ve metabolizmamız da benzer tepkileri ve değişimleri gösteriyor. Farklı bir iklime adapte olmaya çalışırken kimi zaman sindirim, metabolizma sorunları yaşıyor, kimi zaman da bağışıklık sistemi düşüyor ve hastalıklara kaptırıyoruz kendimizi. Bunun önüne geçmek için sonbahar aylarına başlangıç verilir verilmez beslenmemize dikkat ederek gerekli vitamin ve diğer önemli besin kaynaklarını vücudumuza depolamamız gerekmektedir. 

  Soğuk havalara ve hastalıklara karşı hazırlığını beslenme önlemleri alarak başlamak isteyenler için işte size yardımcı olacak birkaç besin:

  Portakal, Mandalina, Turp

  C vitamini içeren meyveleri sebzeleri yediğiniz an vücudunuz reaksiyon gösterecektir. Etkisini bu kadar çabuk gösteren C vitaminin depolandığı en bilindik besinler ise mandalina, turp ve portakaldır. Bol bol mandalina ve portakal tüketerek gribe karşı gardınızı alabilirsiniz. 

  Bal Kabağı 

  Tatlısından çorbasına birçok lezzetle harmanlayabileceğiniz bal kabağı kışın bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanıza yardımcı olacaktır. 

  Elma

  Sindirim sistemini hareketlendiren meyveleri sayacak olursak üzüm, karpuz ve elma gelir en başta. Sindirim siteminizde meydana gelebilecek mevsimsel değişimden kaynaklı yavaşlamayı elma yiyerek hızlandırabilirsiniz. 

  Balık

  Av yasağının da kalkmasıyla bol bol balık yenilebilecek döneme girdik. Denizden babam çıksa yerim diyenler için en sevilen mevsimlerden olan sonbahar ve kış mevsiminde balık yiyerek sağlığınızı korumaya ve mevsimin en zengin içerikli besinini bol bol tüketmeye özen gösterin. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Sağlığımı Nasıl Korurum?

  Sağlığımı Nasıl Korurum?

  Bilimsel olarak araştırmalar sonucu beslenirken dikkat edilmesi gerekenler; 

  1- Düzensiz kilo alımına sebep olan şekerli ve gazlı içecekler sağlığınız için obezite, diyabet, kalp problemleri ile doğrudan ilişkilidir.

  2- Atıştırmalık olarak fındık tüketmeniz diyabet, kalp ve kilo problemlerine karşı besleyici ve sağlıklıdır. Yağ miktarı sizi korkutmasın lif, magnezyum ve birçok madde içerdiği için olumsuz bir etkisi yoktur.

  3- İşlenmiş hazır gıdalar vitamin, mineral ve protein bakımından yetersiz oldukları sebebiyle sağlığınız açısından olumsuz etkileri yüksektir.

  4- Kahve, antioksidanlar bakımından zengin oldukça sağlıklı bir içecektir. Alzheimer ve diğer birçok hastalık riskini azalttığını göstermektedir.

  5- Meyveler ve sebzeler; probiyotik lifler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar bakımından zengindir.

  6- Kahveniz de çayınızda şeker kullanımını en aza indirin.

  7- Eti aşırı pişirip sağlıklı etkilerini öldürmeyin yada az pişirip olumsuz etkilerinden kaçınmak için kararında pişirmeye dikkat edin.

  8- Karbonhidrat ürünlerini yemek bağırsak hareketlerini düzenleyen ve şekerin kana karışmasını yavaşlatan lifler, karbonhidratların işlenmesi esnasında yok olur. Bu hali ile besleyici özelliği olmayan bu gıdaları tüketmenin vücudunuz için bir etkisi yoktur.

  9- Su tüketiminizi eksik etmeyin. Ve düzenli egzersizler yapın.

  10- Doğal yağlar kullanmaya çalışın trans yağlardan uzak durun. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR