Bayram Sofranızı Unutulmaz Yapacak Lokum Gibi Et Kavurmanın Püf Noktaları

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Detoks Nedir ve Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  Detoks Nedir ve Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  2 yıl önce

  Detoks ne demek diye düşünenler için bir tanım yapacak olursak; vücudumuza toksik alımına ara vermek ve vücudumuzda biriken bu toksik maddelerden arınmaktır. Peki nedir toksik madde birikmesine neden olan şeyler? Cevap; yediklerimiz, içtiklerimiz, kirli hava, hayvansal gıdalar, uyku saatindeki düzensizlikler. Yani cevap aslında çok basit: yaşam şeklimiz!

  Vücudumuz her ne kadar biriken artık, toksik maddeleri atacak şekilde programlanmışsa da bir zaman sonra bu görevini yapma konusunda yorgun düşebiliyor. Yaşam şeklimizdeki bozukluklar bunun en büyük nedeni. Eğer çok fazla et ürünü ya da proteinli gıda tüketiyorsanız, stresli ve yoğun günlük temponuz varsa, uyku düzeniniz sorunluysa, şekerli ve ambalajlı ürünleri yani abur cubur tüketiminiz çok fazlaysa sizin de detoksa ihtiyacınız var demektir.

   Vücudu toksinlerden arındırmak için detoks diyeti yapmak, birkaç gün boyunca toksik madde alımına ara vererek vücudu arındırmak demektir. Tabii ki sadece detoks içecekleri içerek değil aynı zamanda yaşam şeklimizde de bazı değişiklikler yaparak bu diyeti uygulamak lazım. Günlük rutinlerimizdeki yoğunluğa kapılıp kendimizi ve beden sağlığımızı ihmal etmek kalıcı sorunlara yol açabiliyor. Özellikle depresyon gibi hastalıklar bunlara örnek olarak verilebilir. 

  Detoks yaparak; vücudunuzu toksinlerden arındırabilir ve vücudunuzdaki şişlikten kurtulabilir, yavaşlayan ve yorulan sindirim sistemini dinlendirerek tekrar eski hızına kavuşturabilir yani sindirim sisteminizi düzene sokabilirsiniz. Ayrıca toksinlerden arınmış vücudunuzun yansımalarını cildinizde de görebilirsiniz, yaşlanma geciktirici ve cilt yenileyici etkisi de olan detoksu belirli aralıklarla uygulamanız sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek isteyenler için olmazsa olmaz ritüellerinden olacaktır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  2 yıl önce

  Her ne kadar temizlik konusunda dikkatli davransak da bazen istenmeyen kokular evimizi sarabilir. Bu yazımızda evleri saran kötü kokuların nedenlerin başında gelen lavabolara karşı çözüm yollarını araştırdık. Her ne kadar lavabo temizleyicisi adı altında birçok malzeme satılsa da bu malzemeler sağlığımızı tehdit etmektedir. Peki doğal lavabo temizleyicileri nelerdir? 

  #1Kahve Telvesi ve Sıcak Su

  Lavabo temizliğinde etkili yöntemdir. Kahve Telvesi lavaboya dökün ve sıcak su ile övün... Göreceğiniz sonuç karşısında şaşıracaksınız. 

  #2Limon Kabuğu ve Sıcak Su

  Limon kabuğu ile lavabo ovulur ve ardından sıcak su dökülür... Ardından arkaya yaslanıp limon ferahlığını hissedin. 

  #3Karbonat ve Su

  1 Çay bardağı karbonatı lavaboya dökünüz. Ardından su ekleyerek iyice köpürtün. Ardından iyice övün ve çıkan sonucuna şaşıracaksınız. 

  #4Limon Suyu ve Karbonat

   Limon bir cezveye sıkılır ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra ocaktan alınır ve içerisine karbonat eklenir. Ardından lavaboya boşaltılır. 10 dakika bekledikten sonra lavabonun istediğiniz temizliğe ulaştığını göreceksiniz.  

  YAZININ DEVAMINI GÖR