Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Zerdeçal Çayı

Adım Adım Dukan Diyeti
geri
Adım Adım Dukan Diyeti
Dukan Diyeti Seyir Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?
ileri
Dukan Diyeti Seyir Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

  Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

  3 yıl önce

  Mutfağımızın olmazsa olmazlarından bulaşık makinlerini bazı aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Peki bulaşık makinesi nasıl temizlenmeli? Hangi aralıklarla temizlenmelidir? Bulaşık makinesi temizlenirken nelere dikkat edilmelidir? Bu blog yazımızda sizler için bulaşık makinesi temizliğinde dikkat edilmesi gereken kuralları derledik.

  Bulaşık makineleri düzenli olarak her ay temizlenmelidir. Peki ama nasıl temizlenmelidir?

  Bir bardağın içerisine konulan beyaz sirke bulaşık makinesinin üst kısmına konulur. Kısa programında bulaşık makinesi çalıştırılarak yağ, kir ve kötü kokularından arınması sağlanır. Bu şekilde bulaşık makinenizde bırakan mikroplardan kurtulabilirsiniz.

  Bulaşık makinenizin giderini belirli zaman aralıklarında kontrol ediniz. Temizlenmeyen ve tıkanan giderler bulaşık makinenize çeşitli mikroplar salgılayacaktır. Bunun yanında gideri temizlenmeyen bulaşık makineleri makinenizin ömrünün kısa olmasını ve zarar görmesine neden olacaktır.

  Ve son olarak bir bardak karbonatı bulaşık makinenizin içerisine koyun veya serpiştirin. Ardından bulaşık makinesini kısa programda çalıştırın. Bulaşık makinenizi açtıktan sonra kötü kokuların ve içerisinin tertemiz olduğunu göreceksiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir

  2 yıl önce

  Her ne kadar temizlik konusunda dikkatli davransak da bazen istenmeyen kokular evimizi sarabilir. Bu yazımızda evleri saran kötü kokuların nedenlerin başında gelen lavabolara karşı çözüm yollarını araştırdık. Her ne kadar lavabo temizleyicisi adı altında birçok malzeme satılsa da bu malzemeler sağlığımızı tehdit etmektedir. Peki doğal lavabo temizleyicileri nelerdir? 

  #1Kahve Telvesi ve Sıcak Su

  Lavabo temizliğinde etkili yöntemdir. Kahve Telvesi lavaboya dökün ve sıcak su ile övün... Göreceğiniz sonuç karşısında şaşıracaksınız. 

  #2Limon Kabuğu ve Sıcak Su

  Limon kabuğu ile lavabo ovulur ve ardından sıcak su dökülür... Ardından arkaya yaslanıp limon ferahlığını hissedin. 

  #3Karbonat ve Su

  1 Çay bardağı karbonatı lavaboya dökünüz. Ardından su ekleyerek iyice köpürtün. Ardından iyice övün ve çıkan sonucuna şaşıracaksınız. 

  #4Limon Suyu ve Karbonat

   Limon bir cezveye sıkılır ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra ocaktan alınır ve içerisine karbonat eklenir. Ardından lavaboya boşaltılır. 10 dakika bekledikten sonra lavabonun istediğiniz temizliğe ulaştığını göreceksiniz.  

  YAZININ DEVAMINI GÖR