B12 Vitamini İçeren 9 Yiyecek

Pofuduk Poğaça İçin Püf Noktaları
geri
Pofuduk Poğaça İçin Püf Noktaları
Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları
ileri
Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Makarna Faydaları

  Makarna Faydaları

  1 yıl önce

  Spagetti Ve Makarna

  Spagetti de herkesin bildiği bir makarna türüdür. Ülkemizde makarnaya sadece doyurucu yemek gözüyle bakılsa da yurt dışında fesleğen sosu, domates sosu gibi çeşitli soslar, kırmızı et gibi birçok farklı besin ile de makarnalar servis edilir. Ayrıca yurt dışındaki birçok ülkede noodle denilen hazır makarnalar bulunmaktadır. Spagettiye benzeyen bu çeşitlerin, sıcak suya atıldığında birkaç dakika içinde yumuşama özelliği vardır. Bu şekilde çok acıkınca birkaç dakika içinde hazır makarna yemek mümkündür.


  1- A, B1 ve B2 vitaminlerini içerir.

  2- Oldukça doyurucudur ve uzun süre tok tutar.

  3- Şeker hastalığına yakalanma riskini azaltıcı etkisi vardır.

  4- Kolesterolü düzenleyici etkisi vardır.

  5- Sindirimi kolay olur, vücutta kolay sindirilir.

  6- Kemikleri güçlendirir, kemik gelişimini olumlu yönde etkiler.

  7- Enerji verici özelliği vardır.

  8- Kalp ve damar sağlığını korumaya yardım eder.

  9- Çok az miktarda yağ içerir.

  Kilo almak istemiyorsanız makarnayı bol yağlı pişirmeyin ve sosunu bol kalorili yiyeceklerden hazırlamayın. Makarna tek başına aşırı kilo aldırıcı bir besin değildir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  3 yıl önce

  Egeden Akdenize zeytinin en çok yetiştiği yerlerin bir numaralı ilacıdır Zeytinyağı. Doğal beslenme ve organik yaşam denilince akla ilk gelen en sağlıklı yağlardan olan zeytinyağı, içine eklenildiği yemeği, lezzetlendirmekle kalmıyor ona sağlık da damlatıyor. 

  Genellikle yağ denilince korksak da zeytinyağı diğer yağlardan daha farklı bir etkiye sahip. Salatalardan ana yemeklere, soğuk mezelerden tatlıların içine bile ekleyebileceğiniz zeytinyağı, kalp damar sağlığını korumada bir numaralı gıdalardan. Kolesterolü düşürme etkisine sahip olan zeytinyağı kalp krizi riskini azaltır. Sabahları bir tatlı kaşığı tükettiğiniz takdirde kabızlık sorununuza ve sindirim problemlerinize ilaç olacaktır. 

  Zeytinyağı aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, iltihap sökme özelliğine sahiptir. Antioksidan olma özelliği ile hastalıklara ve virüslere karşı sizi korur ve daha uzun ve kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlar. Sağlıklı beslenmenin en önemli kolaylaştırıcılarından olan zeytinyağı aynı zamanda kan şekerinizi de kontrol altına alarak düzenli ve doğru miktarda kullanımla kilo vermenize de yardımcı olur. 

  Zeytinyağının bir diğer etkisi ise kozmetik ürünlerin hepsiyle birleştirilerek; cilt, saç, tırnak, selülit tedavisi gibi birçok cilt sorununa da çözüm getirmektedir. 

  Bu mucizevi zeytinyağının şifalarından ve koruyucu faydalarından siz de düzenli tüketerek faydalanın. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR