Akciğer Kanserinin Panzehiri: Tere Otu

Binbir Derde Deva Meyan !
geri
Binbir Derde Deva Meyan !
Mucize Meyve Hurma
ileri
Mucize Meyve Hurma

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yaş Almanın Etkilerini Doğal Yöntemlerle Azaltın

  Yaş Almanın Etkilerini Doğal Yöntemlerle Azaltın

  2 yıl önce

  Yaş almaya başladıkça cilt elastikliğinin azalmasıyla canlı görünümü kaybeder ve yaşlılık belirtisi dediğimiz kırışıklıklar ortaya çıkar. Çevre kirliliğinin, zararlı güneş ışınlarının ve dengesiz beslenmenin de etkisiyle cildin yaşlanması da hızlanmaktadır. Cilt yaşlanmasının önüne doğal yollarla geçebilmek ve bu süreci yavaşlatabilmek için doğanın mucizevi kaynaklarını kullanabilirsiniz. Birçok doğal yağ ve besin cilt yaşlanmasına iyi gelmektedir. Ancak burada önemsenmesi gereken bir konu var ki o da dengeli ve sağlıklı beslenme. 

  Dengeli beslenmede ise cilt için en önemli yardımcılardan biri yeşillikler. Çiğ beslenme yöntemi ile vücudunuza aldığınız yeşillikler elastikliğinizi korumanıza ve sağlıkla cildinizin parlamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yoğurt gibi cilde iyi gelen süt ürünleri de kullanarak cildinizin tazeliğini uzun süre kendinizde saklayabilirsiniz. 

  Çiğ sebze yemenin yanı sıra, çiğ sebzelerden detoks suları yaparak cildinizi ve vücudunuzu atıklardan ayrıştırabilirsiniz. Bu da cildinize tazelik ve ferahlık verecek ve uzun süre canlı kalmasını sağlayacaktır. Burada önemli olan düzenli aralıklarla detoks işlemini gerçekleştirebilmektir. 

  Her yaşta, her konuda, her hastalığın tedavisinde birinci adım çok su içmektir. Ne kadar çok sıvı tüketirseniz o kadar çok vücudunuzun su ihtiyacı karşılanır, organlarınız o kadar verimli çalışır ve vücut atıklarını o denli kolay atar. Vücudumuzu araba olarak düşünürseniz arabayı harekete geçirmek için ihtiyacımız olan yakıtta sudur. Bu nedenle su ve sıvı tüketimi oldukça önemlidir. 

  Tropikal bir meyve olan Avokado cildin en çok ihtiyacı olan E vitamini açısından zengin bir kaynaktır. Avokado, cildin yaşlanmasını yavaşlatıp önleyerek E vitamini sayesinde cildinizin canlı ve parlak kalmasına yardımcı olmaktadır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Gerçek Çikolatayı Nasıl Ayırt Edersiniz?

  Gerçek Çikolatayı Nasıl Ayırt Edersiniz?

  1 yıl önce

  Doğru miktarda ve gerçek kalitede bir çikolata tükettiğiniz takdirde birçok faydaya sahip olan çikolata; cilt sağlığından bağışıklık sisteminin güçlenmesine, hormonların düzenlenmesinden kalp ve damar sağlığına olumlu etki sağlamaktadır. 

  Peki gerçek çikolatayı nasıl ayırt edebileceğinizi biliyor musunuz? İşte gerçek çikolatayı ayırt edebilme yöntemleri: 

  Gerçek bir çikolatanın en belirgin özelliklerinden biri kırılırken sert olması ve kırarken çok fazla toz parçalara ayrılmamasıdır. Gerçek çikolata sert olmasına rağmen elinizde tuttuğunuzda yani vücut ısıdan dolayı hızla erimeye ve yumuşamaya başlamaktadır. Bir diğer özelliği ise parlaklığı ve dokusunun pürüzsüzlüğüdür. 

  Çikolatanın sadece kokusunun bile mutluluk hormonlarını salgılatmayı başlatabildiğini göz önünde bulundurursak kokusu da tabii ki bir ayırt edici özellik. Kokusunun keskinliği ne kadar fazlaysa, yediğiniz çikolatanın gerçekliğinden o kadar emin olabilirsiniz. 

  Son olarak çikolata yedikten sonra damağınızda bir yağ tadı kalıyorsa, yediğiniz çikolatada ekstra bitkisel yağ kullanıldığını anlayabilirsiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR