Turşu Hakkında Bilinmeyenler

Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı
geri
Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı
Şarbon Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Korunulur ve Tedavi Edilir?
ileri
Şarbon Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Korunulur ve Tedavi Edilir?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları

  Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları

  2 yıl önce

  Eşek sütü, diğer sütlere oranla daha yüksek fiyata sahip olduğu için çok fazla tüketilmese de binlerce derde deva olan mucizevi bir süttür. Eski zamanlarda kadınların özellikle cilt bakımında kullandığı Eşek sütü, günümüzde daha da fazla kullanım alanına sahiptir. 

  Cilt bakımı konusunda süt banyosunun da icadı sayılabilecek Eşek sütü, sedef hastalığı gibi zor olan deri hastalıklarının da doğal yöntemlerle tedavisinde kullanılmaktadır. Ciltteki kırışık görünümü azaltarak cildin yıllar geçtikçe deforme olmasını engelleyerek kırışıklığı önler.  Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma etkisine de sahip olan yağ yakımına yardımcı olarak kilo vermeyi sağlar. 

  Kalp damar hastalıklarına da iyi gelerek, astım ve bronşiti ve  öksürüğü önleyecek ve etkisini azaltacak özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser hücrelerinin oluşmasını önlemekte yardımcı olur ve kolon kanserinin tedavisi aşamasında bile tüketilmesi önerilmektedir. İçeriğindeki yüksek kalsiyum oranı sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle özellikle bebek ve çocuklar için belli aralıklarla tüketilmesi çok önemlidir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR