Tahta Kaşıkları Artık Bulaşık Makinesine Atmıyoruz!

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?
geri
Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?
Her Derde Deva: Sarımsak Yağı
ileri
Her Derde Deva: Sarımsak Yağı

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Havuç Suyu Etkileri Nelerdir?

  Havuç Suyu Etkileri Nelerdir?

  1 yıl önce

  Salataları, yemeklere kattığımız bu sebzeyi çoğu kişi bu şekilde kullanmayı aklına getirmemiştir bile. Katı meyve sıkacağında kolaylıkla suyunu hazırlayabilirsiniz. 

  Mide yanması ve ağza gelen acı mide suyu gibi problemlere iyi gelir.

  Alzheimer sonucu oluşan unutkanlığa etkilidir.

  Akciğer ve deri kanserini önler. 

  Hareketli sperm sayısını arttırıcı, sperm oluşum yollarını ve sperm kanallarını açar. 

  Havuç kalorisi oldukça azdır. Bu nedenle aç kalmadan zayıflamak için ideal bir besindir. Uzun süre tok tutarak acıkmanızı engelleyebilir.

  Kronik baş ağrısına, migrene karşıdır.

  Kalp krizi riskini azaltır.

  Nasıl Kullanmalı?

  3 ay boyunca her gün akşam yemeğinden 2 saat sonra taze sıkılmış 1 bardak havuç suyu içilmelidir. 3 ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa tekrarlayın. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak havuç suyu içmek alışkanlık haline getirilmelidir. Bundan sonra 6 ayda bir, 1 ay boyunca uygulanabilir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Pastacı Kreması Yapmanın Püf Noktaları

  Pastacı Kreması Yapmanın Püf Noktaları

  3 yıl önce

  En lüks restoranlardan, butik pastahanelere pastanın en güzelini dışarıda da bulabilirsiniz. Ama sevdiklerinize kendi ellerinizle doğum günü pastası hazırlamanın verdiği keyfi alabilir misiniz? Kolay bir şekilde krem şanti kıvamıyla bir pasta hazırlamaktansa bu işe emeğinizi vermeyi sevenlerdenseniz sizde uzun zamandır pastacı kremasını kusursuz bir şekilde yapmanın sırlarını arıyorsunuzdur. İşte bu püf noktaları Dada Mutfak Mutfak Sırları aracılığıyla sizlerle. Püf noktalarını okuyarak yaptığınız pastacı kreması yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşmayı unutmayın.  

  Yumurtanın bol kullanıldığı pastacı kremasında önemli olan adımlardan biri yumurtanın çırpılmasıdır. Yumurtanın sarısını iyice çırpmanız lazım ki yumurtanın kokusundan eser kalmasın ve kremanız pürüzsüz bir kıvamda sevdiklerinizle buluşsun. 

  Katı malzemeleri eklerken her tatlıda dikkat ettiğimiz gibi pastacı kremasında da dikkat etmemiz gereken şey unu ve diğer katı malzemeleri elekten geçirerek eklemektir. Eleyerek geçirmediğinizde gözden kaçan un taneleri topaklanarak ya harcın içerisinde pişmeden kalıyor ya da topaklanarak kremanın kıvamını bozuyor. Bu nedenle eleyerek geçirip bolca karıştırmayı ihmal etmeyin. 

  Her ne kadar kalorisini artırsa da ne kadar yağlı bir süt kullanırsanız kremanız o kadar lezzetli olur. Yağlı süt sayesinde pastacı kremanız daha kolay kıvam alacaktır. 

  Sıcak malzemelere soğuk malzemeleri eklerken ısı sıcaklık dengesinin sağlandığından emin olun. Çünkü yumurtayı keserek o esnada pişirebilir ve bu da yumurtanızın kokusunun pastanıza yansımasına neden olacaktır. Bu nedenle sıcak olan iç harcından soğuk olan süte ekleyip sıcaklığını dengeledikten sonra birbirine karıştırmanız önerilmektedir. Ayrıca kremanız piştikten sonra altını kapatıp kenara çekilemiyorsunuz malesef. Kremanızı soğuturken karıştırarak soğutmanız gerekiyor. Çünkü pişmiş bile olsa pastacı kreması kıvamından dolayı topaklanmaya çok müsait bir yapıya sahiptir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR