Sağlıklı Yaşam İçin Şekeri Azalt!

Nane Nedir ve Nane Yağının Etkileri Nelerdir?
geri
Nane Nedir ve Nane Yağının Etkileri Nelerdir?
Limon Kabuğunu Nasıl Değerlendirilir?
ileri
Limon Kabuğunu Nasıl Değerlendirilir?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yeşil mi Kırmızı mı ?

  Yeşil mi Kırmızı mı ?

  1 yıl önce

  Elmanın ne kadar yararlı olduğu neredeyse herkes tarafından bilinir. Şimdi ise bu iki renginde farkları, yararları, zararları veya ne içerdiklerini öğrenin.

  Öncelikle rengi ne olursa olsun elma elmadır ve sağlıklıdır. Kırmızı elma yeşil elmaya göre daha fazla antosiyanin içerir. Kırmızı elmalar daha fazla lif, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum ve K vitamini içerir. Ancak, yeşil elmalarda A vitamini miktarı kırmızı elmaya göre daha fazladır. 

  Elmanın soyulması, cildin etten önemli ölçüde daha fazla içerdiğinden, önemli fenolik maddeleri giderebilir. 

  Elma suyu bağışıklık fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olan sağlığa yararlı lif ve bitki bazlı antioksidanlar sağlar. elmanın etini yemediğiniz için antioksidan miktarı daha düşüktür ve kalorisi daha yüksektir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Dukan Diyeti Güçlendirme Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?

  Dukan Diyeti Güçlendirme Evresinde Hangi Gıdalar Tüketiliyor?

  2 yıl önce

  Dukan diyetinin kalıcı etkisini görmek istiyorsanız güçlendirme evresi vücudunuz için oldukça önemli ve kendinizi serbest hissedeceğiniz evredir. Miktarlar daha serbest olduğu için diyet ruh halinden biraz sıyrılıp bedeninizdeki değişimi de çok rahat görmeye başlayacaksınız. 

  Protein ve sebzeler istenilen miktarda tüketilebilir, aynı öğün de dahil olmak üzere. Günde 1 porsiyon meyve (muz, üzüm, kiraz ve kuruyemişler hariç), 2 dilim tam tahıllı ekmek programınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca, haftada 2 porsiyon nişastalı gıda ekleyebilirsiniz. Yağlı peynirlerden kaşar, eski kaşar gibi ürünlerden günde 40 gr yiyebilirsiniz. Tüketebileceğiniz nişastalı gıdalar: mısır unu, kuskus, mercimek gibi baklagiller, pirinç, patates gibi besinler porsiyon başı 220 gr olacak şekilde yağsız hazırlanabilir.

  Güçlendirme evresinin ilk yarısında haftada 1 kez, ikinci yarısında ise haftada 2 kez ödül yemeğiniz olabilir. Tabii burada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta haftada 1 gün saf protein diyeti uygulamayı unutmayın!

  YAZININ DEVAMINI GÖR