Poşe Yumurta Nasıl Yapılır?

Yemek Temalı 5 Film
geri
Yemek Temalı 5 Film
Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
ileri
Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Kurban Bayramının Ruhuna Yakışacak 6 Enfes Tatlı Tarifi

  Kurban Bayramının Ruhuna Yakışacak 6 Enfes Tatlı Tarifi

  Bayramların en güzel yanı bizi sevdiklerimizle aynı sofrada bir araya getirmesidir. Bu özel günlerde sevdiklerini hazırladığı sofrada mutlu etmek isteyenler için de en son adım tatlıdır. Hem pratik hem kolay bayram için seçtiğimiz tatlı tarifleriyle sevdiklerinizle şeker gibi bir bayram geçireceksiniz. 

  #1Şekerpare

  Gelenekselden şaşmayanlar için ağızda dağılan tam kıvamında Şekerpare tarifiyle sevdiklerinizle birlikte eski bayramlardaki ruhu birlikte tadabileceksiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #2Kıbrıs Tatlısı

  Doğal güzelliği ile büyüleyen Kıbrıs, yemek ve tatlı çeşitleri ile de insanın iştahını kabartıyor. Bayram sofranızda farklı bir tatlıya yer vermek istiyorsanız; şerbetli olmasına rağmen çok hafif bu tatlıyla misafirlerinize hem şık hem hafif bir tatlı sunabileceksiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #3Lokma Tatlısı

  Yine geleneksel bir lezzet olan, Osmanlı’dan bize miras kalan Lokma Tatlısı ile bayram bereketini sofranıza getirin. Az malzemeyle yapabileceğiniz Lokma Tatlısı, 7’den 70’e herkesin sevdiği bir lezzet. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #4Elmalı Tart

  Elmalı Tart ile yemek sonrası çay servisinizde çok hafif bir sunum yapabilirsiniz. Yanında bir top sade dondurma servis ederek servisinizi daha lezzetli ve çeşitli hale getirebilirsiniz.

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #5Kazandibi

  Yine geleneksel tatlı yapmak isteyenler için Türk mutfağına özgü tatlı Kazandibi hem hafif hem sütlü tatlı olmasından dolayı misafirlerinizin yerken keyif alacağı tatlılardan olacaktır. Genellikle dışarıda yemeye alışık olduğumuz bir tatlı olsa da bu tarifle kolay bir şekilde hazırlayabilir ve misafirlerinizi maharetlerinizle şaşırtabilirsiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #6Un Helvası

  Geleneksel tatlılarımızdan Un Helvasını kavururken tüm evi sarar kokusu... Nostaljik bir lezzet olan ve az malzemeyle yapılabilmesinden dolayı da tercih edebileceğiniz Un Helvası bayram sofranıza eski bayramları aratmayacak bir lezzet sunacak.  

  Detaylı tarif için tıklayın.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Balık Yemenin Faydaları

  Balık Yemenin Faydaları

  1 yıl önce
  Sağlıklı bir yaşamın temel şartlarından biri de olan balık tüketimi vücut üzerinde inanılmaz pozitif etkilere sahiptir. Türkiye’de kişi başına düşen balık tüketimi 8 kilogram iken Avrupa’da ise 22 kilogramdır. Balık hem protein hem de omega 3 bakımından oldukça zengin olması dolayısıyla damar sertliği, tansiyon, kalp, felç gibi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde önemli bir etkiye sahiptir. Çoğu uzmana göre haftada iki gün balık tüketimi, yaşam boyu sağlıklı yaşamın anahtarını bizlere sunmaktadır. Balığın sahip olduğu Omega 3, beyin gelişimi ve işlevini artmasını sağlamaktadır. Bu yüzden dolayı çocukların tüketmesi gereken temel maddelerin başında gelmektedir. 


  Peki balığın faydaları sadece yukarıdakilerle mi sınırlıdır? Cevabımız tabiki hayır olacaktır. Özellikle çocukların balık tüketmesi otizm, hiperaktivite, dikkat eksikliği gibi sorunların çözümünde önemli bir yere sahiptir. Bunun yanında balık tüketimi; 

  1. Balık tüketimi, bireyi ALS hastalığında karşı korur.

  2. Cilt kuruması gibi hastalıkların tedavi edici özelliğe sahiptir.

  3. Sahip olduğu Omega 3 ile depresyona karşı birebirdir.

  4. Göz sağlığı açısından önemlidir. Retinayı tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır.

  5. Yumurta ve sperm kalitesini artırır.

  6. Kemik erimesi, sağlıklı dişler, kanser gibi hastalıklara karşı korur.

  7. Hamilelik döneminde, kafası ve kılcıkları ile birlikte tüketildiğinde kemik erimesine karşı bayanları korur.

  8. Diyet zamanlarında tüketildiğinde kas kayıplarını azaltır.

  9. Sinir sistemini düzenler.

  10. Eklem ağrıları ve cilt hastalıklarına karşı korur. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR