Mürver Çiçeği ve Faydaları Nelerdir?

Nefis, Al Dante Makarna Hazırlamanın Yöntemleri
geri
Nefis, Al Dante Makarna Hazırlamanın Yöntemleri
Rahatlıkla Tüketebileceğimiz 10 Düşük Kalorili Yiyecek
ileri
Rahatlıkla Tüketebileceğimiz 10 Düşük Kalorili Yiyecek

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • 2018 Yılında Yemek Yapmayı Öğrenmenizi Sağlayacak 5 Tavsiye

  2018 Yılında Yemek Yapmayı Öğrenmenizi Sağlayacak 5 Tavsiye

  Yemek yapmayı hepimiz çok isteriz. Fakat bazılarımız sadece yemeği çok sevdiğini ve yemek yapmayı bilmediklerini ama öğrenmeyi çok istediklerini belirtmektedirler. Bu gibi konuşmalara şahit olursanız arkadaşlarınıza yeni yılda 5 tüyo vererek yemek yapmalarını sağlayabilirsiniz. 

  #1Manava Gitmelerini Önerin

  Manava giderek mevsimlik sebze ve meyvelerin alımı kişiye ister istemez “pişirme” iç güdüsünü verecektir. Çöp olmasın mantığıyla bireyler yemek tariflerini inceleyerek yemek yapma işlemine girişeceklerdir. 

  #2Zanaat Gerektiren ve Meslek Olan Bir Yemeği Yaptırmayın

  Pastacılık, midyecilik, kurabiye ve poğaça gibi ustalık gerektiren tariflerden başlamamasını önerin. Sonuçta önemli olan yemek yapmaya başlaması olduğu için menemen ile başlamasını önerin.

  #3İyi Yemek Yapmak İçin “Zamanla Olur” Tavsiyesinde Bulunun.

  İyi bir şef yemeği veya herkese parmak ısırtan bir yemek zamana bağlı tecrübeyle oluşur. 

  #4Yaptıklarını Tüketmesi Gerektiğini Belirtin.

  Yaptıklarını tükettiği zaman nerede hata yaptığını görerek yeni denemesinde daha fazla tecrübe sağlayacaktır. Yeni yemeklerinde daha fazla başarıya ulaşacaktır. 

  #5Mutfak Raflarının ve Buzdolabının Dolu Olmasını Önerin.

  Mutfak raflarındaki kavanozların dolu olması kişiye yemek yapmak hissi verdiğini tavsiye edebilirsiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

  Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

  1 yıl önce

  Misafirlerimize şık bir sunum yapmak için göz alıcı peynir tabakları hazırlamak isteriz. Pratik ikram ve ana yemeğin gelmesinin öncesinde göz alıcı bir peynir tabağı nasıl hazırlanır?

  Etkili bir peynir tabağı için farklı bir peynir türlerinden bir tabak hazırlamalısınız. Direk bir ifade ile peynir tabağınız tek bir çeşit peynirden oluşmamalıdır. Aynı şekilde eski ve yeni peynir türleri bir arada bulunmalıdır. Peynir çeşitleri olarak sofranızdan üç peynir türünü mutlaka bulundurmalısınız; koyun, inek, keçi... Amacımız misafirlerinizin kendilerini değerli hissetmek olduğundan dolayı peynir çeşitlerini mutlaka geniş tutmalısınız. Keçi peynirin yanında çedar peyniri mükemmel bir ikili oluşturacaktır.

  Peynir tabağınızda kuru ve taze meyveler, susamlı kraker tarzı atıştırmalıklar, taze ekmek ve ekmek çeşitleri, kuruyemişler, zeytin ve çeşitli şarküteri ürünleri, baharatlı hardal ve bal gibi tatları tercih etmelisiniz.

  Bunların yanında peynir tabağı hazırlarken her peynirin farklı bir bıçak kullanımı olduğu unutulmamalıdır. Yumuşak bıçak ve teller yumuşak peynirleri keserken, sert, keskin ve kalın saplı bıçaklar ise eski diye tabir edilen peynirlerin kesiminde kullanılmaktadır. Peynir tabağınızda bal, reçel gibi ürünler kullanıyorsanız servis kaşıkları bulundurmanız yararınıza olacaktır. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR