Mucize Meyve Hurma

Patlıcanın Faydaları
geri
Patlıcanın Faydaları
Daha Garibi Olamaz Dedirten Diyetler
ileri
Daha Garibi Olamaz Dedirten Diyetler

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  Yağı Fazla Kaçan Yemek Nasıl Kurtarılır?

  1 yıl önce

  Yağlı diye çorbayı çöpe dökmeye, dökmeye gönlü razı olmayıp midenizi boş yere rahatsız etmeye son!

  Çorbalardaki ve sulu yemeklerdeki fazla yağdan kurtulmak için:

  #1Buz

  Buz, fazla yağı çekmede en fazla bilinen yöntemlerden biri. Bunun iki yöntemi var.

  *İlki bir kalıp buzu yemeğin içine atıp yemeğin üzerindeki fazla yağın buzun etrafına toplanmasını beklemek. Püf noktası ise acele edip buz erimeden tencereden çıkarmanız gerekmesi.

  *İkinci yöntem ilkine kıyasla daha az risk barındırıyor. Bir ya da iki küp buzu bir kağıt havluya sarın ve havluyu tencerenin üzerinde dolaştırın. Buz yağları bir noktaya toplayacaktır. Ardından biriken fazla yağları kaşık yardımıyla tencerenin içinden alabilirsiniz.

  #2Bayat ekmek

  Tencerenin içine bir dilim bayat ekmek koyup fazla yağı emdikten sonra tencereden çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemi pilavlar için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  #3Çiğ patates

  Her türlü aşırıya kaçan yemeğin çözümü tabii ki yine patates! Soyup ikiye böldüğünüz çiğ patatesi tencerenin içine bıraktığınızda fazlı yağı içine çektiğini göreceksiniz. 

  #4Marul yaprağı

  Özellikle fazla yağlı çorbalar için kullanılan en farklı yöntemlerden biri marul yaprağı kullanmak. Çorba tenceresinin üzerine bırakacağınız bir yaprak marul fazla yağı çekecektir. Elbette yemeden marulu almalısınız!

  #5Kağıt havlu

  Sulu olmayan yemeklerde çözüm elbette kağıt havlu. Tek yapmanız gereken yemeğin üzerine kağıt havlu sermek ve yağı emmesini beklemek. Kızartmalarda hem altına hem üstüne sererek etkili sonuç alabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Hangi Renk Daha Faydalı?

  Hangi Renk Daha Faydalı?

  Kırmızı biber, görme üzerindeki yararlı etkileri çok olan provitamin A içerir. Kırmızı dolmalık biberlerin bir başka özelliği diğer türlerine göre en belirgin tada sahip olması. Evlerde konservesi sıklıkla kullanılır, çünkü boşluklara parlak renk vurgular getirir ve onlara albeni bir görünüm verir. 

  Sarı biber, en yüksek asetilsalisilik asit içeriğinden dolayı vücudun savunmasını güçlendirmede etkilidir. İçeriği bağışıklık seviyesini sağlayan C vitamini, bu sebzelerde limondan bile daha fazladır. Ayrıca, tüm botanik akrabalarından en narin ve uyumlu tadı olan sarı biberdir.

  Yeşil biber, bileşiminde kan kalitesini artıran, böbrek fonksiyonu üzerinde faydalı etkileri olan ve kemiklerin metabolizmasına katılan maksimum K vitaminlerine sahiptir. En hipoalerjenik dolmalık biber çeşididir, bu nedenle alerjik reaksiyonlara yatkın insanlar ve emziren anneler tarafından bile tüketimi sorun yaratmaz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR