Mucize Meyve Hurma

Severek Tükettiğimiz Kandil Simidinin Tarihçesi
geri
Severek Tükettiğimiz Kandil Simidinin Tarihçesi
Ev Yoğurdu Neden Çabuk Ekşir?
ileri
Ev Yoğurdu Neden Çabuk Ekşir?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Pastacı Kreması Yapmanın Püf Noktaları

  Pastacı Kreması Yapmanın Püf Noktaları

  1 yıl önce

  En lüks restoranlardan, butik pastahanelere pastanın en güzelini dışarıda da bulabilirsiniz. Ama sevdiklerinize kendi ellerinizle doğum günü pastası hazırlamanın verdiği keyfi alabilir misiniz? Kolay bir şekilde krem şanti kıvamıyla bir pasta hazırlamaktansa bu işe emeğinizi vermeyi sevenlerdenseniz sizde uzun zamandır pastacı kremasını kusursuz bir şekilde yapmanın sırlarını arıyorsunuzdur. İşte bu püf noktaları Dada Mutfak Mutfak Sırları aracılığıyla sizlerle. Püf noktalarını okuyarak yaptığınız pastacı kreması yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşmayı unutmayın.  

  Yumurtanın bol kullanıldığı pastacı kremasında önemli olan adımlardan biri yumurtanın çırpılmasıdır. Yumurtanın sarısını iyice çırpmanız lazım ki yumurtanın kokusundan eser kalmasın ve kremanız pürüzsüz bir kıvamda sevdiklerinizle buluşsun. 

  Katı malzemeleri eklerken her tatlıda dikkat ettiğimiz gibi pastacı kremasında da dikkat etmemiz gereken şey unu ve diğer katı malzemeleri elekten geçirerek eklemektir. Eleyerek geçirmediğinizde gözden kaçan un taneleri topaklanarak ya harcın içerisinde pişmeden kalıyor ya da topaklanarak kremanın kıvamını bozuyor. Bu nedenle eleyerek geçirip bolca karıştırmayı ihmal etmeyin. 

  Her ne kadar kalorisini artırsa da ne kadar yağlı bir süt kullanırsanız kremanız o kadar lezzetli olur. Yağlı süt sayesinde pastacı kremanız daha kolay kıvam alacaktır. 

  Sıcak malzemelere soğuk malzemeleri eklerken ısı sıcaklık dengesinin sağlandığından emin olun. Çünkü yumurtayı keserek o esnada pişirebilir ve bu da yumurtanızın kokusunun pastanıza yansımasına neden olacaktır. Bu nedenle sıcak olan iç harcından soğuk olan süte ekleyip sıcaklığını dengeledikten sonra birbirine karıştırmanız önerilmektedir. Ayrıca kremanız piştikten sonra altını kapatıp kenara çekilemiyorsunuz malesef. Kremanızı soğuturken karıştırarak soğutmanız gerekiyor. Çünkü pişmiş bile olsa pastacı kreması kıvamından dolayı topaklanmaya çok müsait bir yapıya sahiptir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Mutfakta Sürdürülebilir Çözümler

  Mutfakta Sürdürülebilir Çözümler

  Yeni nesillere daha iyi bir dünya bırakabilmek için çevreye duyarlı bireyler olmak ve bilinçli bireyler yetiştirmek büyük önem taşıyor. Peki mutfakta nasıl mı sürdürülebilir çözümler üretebiliriz?

  Yola çöplerimizi ayrıştırarak başlayabiliriz. Plastik, kağıt, alüminyum ambalajlar, cam ve organikatıkları ayırarak tükettiğimiz enerjinin bir kısmını dünyaya geri kazandırabiliriz. Ayrıca organik atıklarımızı gübre olarak bile kullanabiliriz. İşte dünyaya bir şeyler kazandırmak bu kadar kolay…

  Artık kalan yemeklerimizi minik dostlarımızla paylaşabilir ve çevremize yaptığımız hareketleri yayabiliriz. 

  Unutmayın bir kişiden ne olur demeyin, bireysel hareketler toplumsal harekete dönüşüp evrensel fayda sağlayabilir. Sürdürülebilir bir gelecek için adım atıp buna mutfak atıkların ayrıştırarak başlayabilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR