Mercimek Çeşitleri !

Mercimek Çeşitleri !
geri
Mercimek Çeşitleri !
Karpuz vs Kavun !
ileri
Karpuz vs Kavun !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  3 yıl önce

  Egeden Akdenize zeytinin en çok yetiştiği yerlerin bir numaralı ilacıdır Zeytinyağı. Doğal beslenme ve organik yaşam denilince akla ilk gelen en sağlıklı yağlardan olan zeytinyağı, içine eklenildiği yemeği, lezzetlendirmekle kalmıyor ona sağlık da damlatıyor. 

  Genellikle yağ denilince korksak da zeytinyağı diğer yağlardan daha farklı bir etkiye sahip. Salatalardan ana yemeklere, soğuk mezelerden tatlıların içine bile ekleyebileceğiniz zeytinyağı, kalp damar sağlığını korumada bir numaralı gıdalardan. Kolesterolü düşürme etkisine sahip olan zeytinyağı kalp krizi riskini azaltır. Sabahları bir tatlı kaşığı tükettiğiniz takdirde kabızlık sorununuza ve sindirim problemlerinize ilaç olacaktır. 

  Zeytinyağı aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, iltihap sökme özelliğine sahiptir. Antioksidan olma özelliği ile hastalıklara ve virüslere karşı sizi korur ve daha uzun ve kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlar. Sağlıklı beslenmenin en önemli kolaylaştırıcılarından olan zeytinyağı aynı zamanda kan şekerinizi de kontrol altına alarak düzenli ve doğru miktarda kullanımla kilo vermenize de yardımcı olur. 

  Zeytinyağının bir diğer etkisi ise kozmetik ürünlerin hepsiyle birleştirilerek; cilt, saç, tırnak, selülit tedavisi gibi birçok cilt sorununa da çözüm getirmektedir. 

  Bu mucizevi zeytinyağının şifalarından ve koruyucu faydalarından siz de düzenli tüketerek faydalanın. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Vücudu Güçlendiren Çaylar

  Vücudu Güçlendiren Çaylar

  1 yıl önce

  Bağışıklığımızı, vücudumuzu güçlendirmek için yediklerimiz kadar içtiklerimizin de etkisi çok fazladır. Yüzyıllardır doğal yöntemlerle kullanılan şifalı bitkilerin ve meyvelerin yemeklerin yanı sıra içeceklerde de kullanıp şifalarından ve lezzetinden yararlanmak gerekli.

  Öncelikle su tüketiminize dikkat etmelisiniz. 

  Kayısı Çayı;

  En önemli etkilerinden birisi sindirim sistemi sorunlarını hafifletmesidir. Bağışıklık ve sindirim sistemi bağlantılı çalışır bu sebeple bağırsak problemlerini giderir ve virüslerden arındırır. 

  Zencefil Çayı;

  Soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklarda, mide bulantısı, hazımsızlık gibi sindirim problemlerinde, gaz sorunlarında, kas ağrıları ve bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir. 

  Ekinezya Çayı;

  Migrenden kaynaklanan baş ağrılarını giderir. Kas, eklem ağrılarına ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ekinezya özü iltihap, egzama ve mantar rahatsızlıklarında kullanılır. 

  Karahindiba Çayı;

  Ağız ve diş hastalıklarında, zatürre ve ülser gibi rahatsızlıklarda tedavi amaçlı kullanılır. C vitamini, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor içerir. Yüksek antioksidan içerdiğinden zararlı toksinlerin yok edilmesini sağlar.

  Yeşil çay;

  Bağışıklık güçlendiricidir. Çünkü çok yüksek oranda antioksidan içerir. Kalp sağlığını korur, diyabete yakalanma riskini düşürür. Kanser düşmanıdır. Yaşlanma karşıtıdır. Kan basıncını düzenler. Metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımına yardımcı olur.

  YAZININ DEVAMINI GÖR