Kuşburnunun Faydaları

Yemek Temalı 5 Film
geri
Yemek Temalı 5 Film
Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
ileri
Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

  Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

  3 yıl önce

  Mutfağımızın olmazsa olmazlarından bulaşık makinlerini bazı aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Peki bulaşık makinesi nasıl temizlenmeli? Hangi aralıklarla temizlenmelidir? Bulaşık makinesi temizlenirken nelere dikkat edilmelidir? Bu blog yazımızda sizler için bulaşık makinesi temizliğinde dikkat edilmesi gereken kuralları derledik.

  Bulaşık makineleri düzenli olarak her ay temizlenmelidir. Peki ama nasıl temizlenmelidir?

  Bir bardağın içerisine konulan beyaz sirke bulaşık makinesinin üst kısmına konulur. Kısa programında bulaşık makinesi çalıştırılarak yağ, kir ve kötü kokularından arınması sağlanır. Bu şekilde bulaşık makinenizde bırakan mikroplardan kurtulabilirsiniz.

  Bulaşık makinenizin giderini belirli zaman aralıklarında kontrol ediniz. Temizlenmeyen ve tıkanan giderler bulaşık makinenize çeşitli mikroplar salgılayacaktır. Bunun yanında gideri temizlenmeyen bulaşık makineleri makinenizin ömrünün kısa olmasını ve zarar görmesine neden olacaktır.

  Ve son olarak bir bardak karbonatı bulaşık makinenizin içerisine koyun veya serpiştirin. Ardından bulaşık makinesini kısa programda çalıştırın. Bulaşık makinenizi açtıktan sonra kötü kokuların ve içerisinin tertemiz olduğunu göreceksiniz. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • İtalya’nın Ve Öğrencilerin Vazgeçilmezi ‘’MAKARNA’’

  İtalya’nın Ve Öğrencilerin Vazgeçilmezi ‘’MAKARNA’’

  1 yıl önce

    Her ne kadar tereddütsüz bir şekilde İtalya başlığını kullansak bile, makarnanın kökeni konusunda uzun yıllardır süregelen tartışmalar mevcuttur. Kökeni Araplara, Yunanlara, Romalılara ve hatta Çinlilere dayanan makarna üzerinde ki genel kanı, 13. Yüzyılda Marco Polo tarafından İtalya’ya getirildiğidir. Bugün ise makarna, tartışmasız bir İtalyan sanatıdır. Uygun fiyatı, onlarca farklı çeşidi, belki yüzlerce farklı sosu ile makarna İtalya’dan mı çıktı emin olmasak bile dünyaya açıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kadar çok sevilmesinin sebeplerinden birisi de herkese hitap edebilmiş olmasıdır. Bu yüzdendir ki, soslu bir spagettiye hayır diyecek insan bulmak çok zordur. 

  Makarnanın kelime anlamına bakmak, bize tarihsel ilerleyişi hakkında genel bir bilgi de verecektir. Pasta kelimesi İtalyancada makarna dışında birkaç farklı tarifi de karşıladığı için kesin bir İtalya başlangıcı veremeyiz. Makarna, buğday su ve yumurta ile üretilen mayasız bir hamurdan elde edilir. Yapılan hamurun farklı şekillerde kesilmesiyle elde edilir ve pişirilir. Çeşitli yollarla, Akdeniz Bölgesi'ne ulaşan makarna, burada üretim sürecini geliştirmiş birkaç değişikliğe uğramış uzun raf ömrü ve yüksek besin içeren haliyle karşımıza çıkmıştır. Akdeniz kültürünün sebze ve otları ile birlikte İtalyanların ortaya çıkardığı soslar, makarnanın ilerleyişin de büyük bir rol oynamıştır. Bugün geldiği noktada makarna, hemen hemen her restoranda yiyebileceğimiz ve kolaylıkla evimizde yaparak tüketebileceğimiz bir konumdadır. Bu yüzden öğrencilerin ve kolaya kaçanların ilk tercihleri arasındadır. Peki sizin tercihiniz hangisi? Spagetti, burgu, kelebek, fiyonk, penne, fetuçini.. . 

  YAZININ DEVAMINI GÖR