Kurban Eti Nasıl Saklanır?

Diyabet Hastalarına Özel 7 Tatlı
geri
Diyabet Hastalarına Özel 7 Tatlı
Mısır Neden Süt ile Haşlanır?
ileri
Mısır Neden Süt ile Haşlanır?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Japon Usulü Muz Diyeti

  Japon Usulü Muz Diyeti

  3 hafta önce

  Muzun faydaları say say bitmez. Japonya’da ünlenen hızlı kilo verdiren muz diyetinden sonra faydalarına bir tane daha eklenmiş olup, bu sayede Muz Diyeti ün kazanmıştır. Uygulaması basit ve sıkıcı olmayan diyet her pazartesi diyete başlıyorum deyip salı sabahı diyeti ezenler için bile kolay olacak bir diyettir. 

  Muz Diyeti Kilo Verilir Mi?

  Muzdaki enzimler sindirimi hızlandırarak besinlerin emilimini kolaylaştırır. Muzun içerdiği lifler tokluk hissi yaratarak vücudun yağ yakma hızını arttırır. Bu sayede kilo kontrolünde yardımcıdır.

  Üç Günlük Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

  Üç gün boyunca kahvaltıda 3-5 muzu 3-4 bardak az yağlı süt ile birlikte tüketin. Ayrı ayrı da tüketebilirsiniz birleştirip smoothie haline de getirebilirsiniz. Süt yerine badem sütü veya yoğurtta kullanabilirsiniz. Muzları süt ile karıştırdıktan sonra birkaç saat dondurarak dondurma olarakta tüketebilirsiniz.

  Diğer tüm öğünlerde alkol, tatlı ve süt ürünleri dışındaki yemekler serbesttir. Üç günlük muz diyeti ile 3 kilo verdirebilirsiniz.

  Yedi Günlük Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

  Muz diyeti ile 7 günde 4 kilo verebilirsiniz. Bu yedi gün boyunca sadece kilo vermekle kalmayıp, küçük bir detoks yapmış olacaksanız. Bu diyet için sadece muz, yeşil çay ve iki yumurtaya ihtiyacınız olacak. Her gün dilediğiniz kadar yeşil çay içip ve günde 1 kilo muz yemeye çalışın. Protein alımınızı dengelemek için iki adet yumurta yiyin.

  Bu diyeti bitirdikten sonra eski yeme alışkanlıklarınıza yavaş yavaş dönmeye dikkat edin. İlk birkaç gün şeker, alkol ve işlenmiş gıdalardan kaçınarak beslenmelisiniz.

  Olası alerji sorunları için hekiminize danışarak başlamanız önerilir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Tırnakların Kırılmasını Önleyen 9 Yiyecek

  Tırnakların Kırılmasını Önleyen 9 Yiyecek

  1 yıl önce

  Beslenme uzmanları, tırnakların güçlenmesi ve kırılmaya karşı direnç kazanması için gereken vitaminleri bulacağımız yiyecekleri şu şekilde sıralıyor.

  #1Badem

  Antioksidanlar, E vitamini içinde bol miktarda bulunur. Bu vitaminin en önemli özelliği tırnakların daha sağlıklı uzamasını sağlamasıdır.

  #2E vitamini yağı

  Haricen uygulamanızda fayda olan E vitamini yağı, tırnaklarınızı dışarıdan besler.

  #3Portakal

  Portakalın içerdiği C vitamini dayanıklılık ve esnekliği doğrudan etkileyen kolajen ve elastinin seviyelerini artırır.

  #4Muz

  Protein, tırnakların güçlenmesi ve doğal rengine kavuşması için çok önemli bir vitamindir. Aynı zamanda protein, tırnakların daha hızlı uzamasını ve yenilenmesini sağlar.

  #5Süt ve süt ürünleri

  Kalsiyum da protein gibi tırnakların yapısını güçlendirir. Ayrıca yeni çıkan tırnakların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Vücudumuzdaki kalsiyum eksikliğinin sonucunda tırnak üzerinde beyaz lekeler gözükebilir. Bu durumda süt ve süt ürünleri bolca tüketmekte fayda var.

  #6Somon, sardalya ve ton balığı

  B vitaminlerinin insan vücudunda azalması cilt ve saçlarda olumsuz etkilerini hemen gösterir. Aynı şekilde tırnakları da yıpratır ve renginin solup sararmasına neden olur. Bunları ortadan kaldırmak için somon, sardalya ve ton balığı gibi faydalı yağ içeren balıkları tüketmemiz gerekir.

  #7B vitamini yağı

  Çok sık tırnak kırılması yaşıyor ve tırnaklarınızın zayıf olduğunu düşünüyorsanız B vitamini içeren ürünlerin yağlarından yararlanabilirsiniz. Haricen, temiz tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

  #8Dolmalık biber

  Tırnakların bakımı ve sağlığı adına, olumsuz dış etkenlere ve vücudunuzdaki serbest radikallere karşı savaşmak için güçlü antioksidan etkisi olan C vitaminini kullanabilirsiniz. Dolmalık biberde C vitamini fazlasıyla mevcut

  #9Yumurta

  Vücuttaki çinko eksikliği zayıf tırnaklar ve tırnak üzerinde oluşan beyaz lekeler olarak karşımıza çıkabilir. Bu mineralleri yeterli miktarda almaya dikkat etmeli ve elbette yumurta tüketmeliyiz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR