Kas Yapmak İsteyenler Buraya: Protein Bakımından En Zengin Besinler

Pofuduk Poğaça İçin Püf Noktaları
geri
Pofuduk Poğaça İçin Püf Noktaları
Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları
ileri
Eşek Sütünün Bilinmeyen Faydaları

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  Egelilerin Uzun Yaşamının Sırrı: Zeytinyağı

  3 yıl önce

  Egeden Akdenize zeytinin en çok yetiştiği yerlerin bir numaralı ilacıdır Zeytinyağı. Doğal beslenme ve organik yaşam denilince akla ilk gelen en sağlıklı yağlardan olan zeytinyağı, içine eklenildiği yemeği, lezzetlendirmekle kalmıyor ona sağlık da damlatıyor. 

  Genellikle yağ denilince korksak da zeytinyağı diğer yağlardan daha farklı bir etkiye sahip. Salatalardan ana yemeklere, soğuk mezelerden tatlıların içine bile ekleyebileceğiniz zeytinyağı, kalp damar sağlığını korumada bir numaralı gıdalardan. Kolesterolü düşürme etkisine sahip olan zeytinyağı kalp krizi riskini azaltır. Sabahları bir tatlı kaşığı tükettiğiniz takdirde kabızlık sorununuza ve sindirim problemlerinize ilaç olacaktır. 

  Zeytinyağı aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, iltihap sökme özelliğine sahiptir. Antioksidan olma özelliği ile hastalıklara ve virüslere karşı sizi korur ve daha uzun ve kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlar. Sağlıklı beslenmenin en önemli kolaylaştırıcılarından olan zeytinyağı aynı zamanda kan şekerinizi de kontrol altına alarak düzenli ve doğru miktarda kullanımla kilo vermenize de yardımcı olur. 

  Zeytinyağının bir diğer etkisi ise kozmetik ürünlerin hepsiyle birleştirilerek; cilt, saç, tırnak, selülit tedavisi gibi birçok cilt sorununa da çözüm getirmektedir. 

  Bu mucizevi zeytinyağının şifalarından ve koruyucu faydalarından siz de düzenli tüketerek faydalanın. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

  Fesleğen Nedir? Faydaları Nelerdir?

  1 yıl önce

  Fesleğen, nane, lavanta ve adaçayı ailesine ait lezzetli bir bitkidir.

  Fesleğenin çok ilginç bir tarihi ve ona bağlı birçok inançları var. İnsanlar şifa ve güçlenmek için büyülü güçlere sahip olduğunu düşünüyordu. Ayrıca mumyalama işlemlerinde kullanılan kraliyet otu olduğu da düşünülmüştür. Yunanlılar fesleğeni yasın sembolü olarak gördüler. Kızılderililer ise, fesleğenin fakirleri koruyan bir bitki ve aynı zamanda da bir sonraki yaşamda koruyucusu olduğuna inanıyordu.

  Şişkinlik, mide krampı, kolikler ve sindirim problemlerini giderir.

  Balgam, gaz ve idrar söktürücüdür.

  Uyarıcı, kramp ve spazm çözücüdür.

  Baş ağrısını giderir.

  Bakteri enfeksiyonlarına karşı korur

  Kan akışını iyileştiren ve uyku sorunlarına yardımcı olanzengin bir magnezyum kaynağıdır.

  YAZININ DEVAMINI GÖR