Faydası Saymakla Bitmez: Karanfilli Su

Balık Yemenin Faydaları
geri
Balık Yemenin Faydaları
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?
ileri
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Bebeklerde Beslenme

  Bebeklerde Beslenme

  En önemli varlığımızın olan bebeklerin, beslenme alışkanlıkları hayati öneme sahiptir. 0-12 aylık bebeklerde anne sütü çok önemli ve bebeklerde doğal koruyucu işleve sahiptir. Anne sütü, bebek beslenmesinde genellikle 3 saatte bir verilmesi gerekmektedir. Fakat bebek istedikçe anne sütü verilmelidir. İsterseniz bebeklerin nasıl beslenmesi gerektiğini inceleyelim. 

  #10-2 Ay

  Temel besin maddesi kesinlikle anne sütü olmalıdır. 1. Aydan sonra doktorunuza danışarak D vitamini damlası verilebilir. Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda mamalar hazırlanarak biberon ile verilebilir. Yine hazır mamaları 3 saatte bir 150 ml. Şeklinde verebilirsiniz.

  #23-4 Ay

  Anne sütünün yanında günde 4 kere 180 ml hazır mama verilmelidir. Anne sütü verilmiyorsa hazır mamaların öğün sayısı artırabilir. Fakat bebek açıktıkça maması kesinlikle verilmelidir. 4. Aydan itibaren şeftali püresi veya çeşitli organik meyve suları bebeğe verilebilir. Meyve suları hazırlanırken meyvenin iyice temiz olduğundan emin olmalısınız.

  #35. Ay

  Anne sütünün yanında günde iki öğün mama verilmelidir. Hazır mamaların günlük oranları 210 ml. geçmemelidir. Bu aydan itibaren yemesi zor olmayan sebze çorbaları gibi besinler verilebilir. Fakat çorba miktarı yetişkin bir insanın ki kadar olmamalıdır. Bu ayda pastörize edilmiş yoğurt gibi doğal yiyeceklerde verilebilir.

  #46. Ay

  Anne sütünün yanında günde iki kere 210 ml. mama verilmelidir. Meyve püreleri, sebze çorbaları, yoğurt ve meyve suları verilmelidir.

  #57-8 Ay

  Anne sütünün yanında muhallebi, sebze çorbası, haşlanmış yumurta, yumuşak peynir, yoğurt, sebze püresi verilebilir. Ufalanmış köfte gibi yumuşak etleri (tabiki baharatsız) verilebilir. Ayrıca bu dönemde yayla, tel şehriye gibi çorbalar bebeğe verilebilir.

  #69-12 Ay

  Bu dönemde anne sütü verilmeye dikkat edilmelidir. Anne sütü birçok uzmanın belirttiği gibi bir yaşından önce kesilmemelidir. Bu dönemde yavaş yavaş normal beslenme alışkanlıkları bebeğe edinilmelidir. Protein ağırlıklı besinlerin bebeğe verilmesi bebeğin gelişimi açısından önemlidir.

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • İyi Bir Noodle İçin 5 Altın Tavsiye

  İyi Bir Noodle İçin 5 Altın Tavsiye

  1 yıl önce

  İyi bir Noodle yapabilmenin sırrı bazı malzemelerin belirli ölçülerde olmasında saklı. Bu yazımızda iyi bir Noodle için 5 altın kuralı sizin için derledik. 

  #1Soya Sosu

  Soya sosu noodle içerisinde kullanılan etin daha lezzetli olmasını sağlar.

  #2Taze Soğan

  Uzakdoğu yemeklerinde taze soğan yemeye lezzet vermek için kullanılır. 

  #3Kapya Biber

  Noodle sunumu şık yemektir. Bu yüzden dolayı kullanacağınız kapya biber yemeğinizi rengarenk yapacaktır. 

  #4Konserve Mısır

  Noodle üzerine serpiştireceğiniz bir kaç avuç konserve mısır yemeğinize lezzet katacaktır. 

  #5Soya Filizleri

  Noodle’ın karbonhidrat dengesini sağlamak için kullanacağınız birkaç tutam soya filizleri, yemeğinizin bir öğünde kalması gereken karbonhidrat seviyesinde tutar. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR