Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Dananın Hangi Bölümlerinden Hangi Et Çıkar

  Dananın Hangi Bölümlerinden Hangi Et Çıkar

  2 yıl önce

  Temel protein kaynağı olan et alırken dikkat edilmesi gerekenleri daha önce paylaşmıştık. Bu yazımızda Dana etini haritalandırarak hangi bölgeden hangi et çıktığı paylaşacağız. 

  #1Gerdan

  Dananın boyun bölgesidir. Genellikle yağ oranı fazla olduğundan dolayı kıyma olarak kullanılmaktadır. Ek olarak bu bölgeden haşlamalık kuşbaşı ve tas kebabı için mükemmel bir bölgedir.

  #2Omuz

  Kürek Bölgesi: Bu bölge gerdan ile but arasında kalan bölgedir. Kuşbaşı için en ideal bölgedir. Ek olarak bu bölgeden çıkan etten biftek yapabilirsiniz.

  #3Dana Ön Göğüs Bölgesi

  Hamburger Köftesi için biçilmiş kaftandır. En lezzetli köfteler için dananın bu bölümü kullanılmalıdır. Sotelik kuşbaşı gibi ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

  #4Dana Sırt Bölgesi

  Rosto için en ideal bölgedir. Yağsız olduğu için fırın yemeklerinde tercih edilmelidir. Bonfile yine bu bölgeden çıkmaktadır. Bonfile dananın sırt ve arka kısımlarından çıkan ettir. Yine bu bölgeden kontrfile, yağsız ve bifteklik et için idealdir. T- Bone, Steak için en iyi et olup bu bölgeden çıkmaktadır. Pirzola da dananın sırt kısımlarından çıkmaktadır. Yağlı olması ve yağın damar içerisinde bulunması önemlidir. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Poşe Yumurta Nasıl Yapılır?

  Poşe Yumurta Nasıl Yapılır?

  2 yıl önce

  Poşe yumurta, beyaz kısımları tam pişmiş, sarı kısımların ise akışkan olduğu, düşük kalorili iyi bir protein kaynağıdır! Suda pişirilerek elde edilen poşe yumurta, yağsız bir şekilde piştiğinden hem çok hafif hem de çok leziz bir alternatif!

  Poşe Yumurta Yapımı:

  1. Poşe yumurta pişirmek için tencere içine su ilave ederek kaynamaya bırakın.

  2. Su kaynadığında altını kısarak fokurdamasını önleyin. İçine yaklaşık 2 kaşık sirke ilave ettikten sonra yumurtayı bir kase içerisinde kırarak yavaşça suya bırakın.

  3. Üç dakika pişireceğiniz yumurtayı kevgir yardımı ile beyazlarını içeri tarafa toplayarak pişirin. Böylece yumurtanın beyazı dağılmayacaktır.

  4. Yuvarlak ve opak bir kıvama gelen yumurtayı kevgirle dikkatlice aldıktan sonra fazla suyunu süzüp servise hazır hale getirebilirsiniz.

  YAZININ DEVAMINI GÖR