C Vitamini Bakımından Zengin Besinler

Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
geri
Maydanozun Mutfağınızdaki Önemi
Binbir Derde Deva Meyan !
ileri
Binbir Derde Deva Meyan !

Benzer Yazılara da Baktınız Mı?

 • Misafirlerinize Sunabileceğiniz 7 Nefis Pratik Börek Tarifi

  Misafirlerinize Sunabileceğiniz 7 Nefis Pratik Börek Tarifi

  2 yıl önce

  Bayramda misafirlerinize bu sene ne yapsam ne pişirsem diye düşünüyorsanız, sofraların en çok sevilen ve kaç dilim yenildiğini unutturan börekleri işte bu listede!

  Et yemeklerinin ardından sunacağınız çayın yanına servis edebileceğiniz, her damak zevkine uygun bu tariflerle bayram sofralarınız unutulmaz olacak. 

  #1Kaymaklı Boşnak Böreği

  Börekleriyle ünlü Trakya Bölgesine has bir lezzet olan Kaymaklı Boşnak Böreği sofrasında farklılık arayanlar için lezzetli bir alternatif olacak. 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #2Çiğ Börek

  Kurban bayramında eti her çeşit yemeğe serpmeyi sevenler için çay saatine yakışır, lezzetli Çiğ Böreğe misafirleriniz bayılacak! 

  Detaylı tarif için tıklayın.

  #3Kolay Su Böreği

  Bu bayram çok yoruldum, börekte biraz kolaya kaçayım diyorsanız, birebir Su Böreği lezzetinde olan bu Kolay Su Böreği tarifini denemeden geçmeyin. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #4Boşnak Böreği

  Ispanaklı Boşnak Böreği’nin mis gibi kokusu tüm evinizi sarsın! 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #5Paçanga Böreği

  Klasiklerden olan Paçanga Böreğini bayram sofranıza da taşımak istiyorsanız, et servisinden önce başlangıç olarak misafirlerinize sunabilirsiniz. Kolay ve pratik Paçanga Böreği tarifiyle mutfakta çok zaman harcamadan muhteşem lezzetleri misafirlerinize sunabileceksiniz. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #6Sigara Böreği

  İstisnasız herkesin çok sevdiği Sigara Böreği, yapımı oldukça pratik olduğundan bayram yoğunluğunda mutfağınızda hız kazandıracak tariflerden biri. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  #7Bayram Bonusu: Kıymalı Börek

  Kat kat yufkaların arasından sıcacık etin lezzeti size ve misafirlerinize Kurban Bayramı ruhunu yaşatacak. Bayram klasiklerinden olan Kıymalı Börek yine her zamanki gibi favori lezzetlerinizden olacak. 

  Detaylı tarif için tıklayın. 

  YAZININ DEVAMINI GÖR
 • Sağlıklı Yaşam İçin Şekeri Azalt!

  Sağlıklı Yaşam İçin Şekeri Azalt!

  2 yıl önce

  Yapılan araştırmalar bisküvi, çikolata, şekerleme gibi birçok hazır gıda ürününde kullanılan, meyve ve sebzelerde doğal halde bulunan şekerin fazla alımının özellikle strese verilen tepkinin geliştiği ergenlik döneminde depresyonun ve endişe halinin kötüleşmesine yol açtığını gösterdi. Ayrıca yapılan bir araştırmada şekerin fazla tüketilmesinin beyni değiştirdiği ve bu durumun da davranışları olumsuz yönde etkilediği bulgusuna ulaşıldı. 

  Şekerin fazlası direkt olarak kana karışır ve yağa çevrilir. Bu yağ vücudun belli organlarında birikir. Son zamanlarda da çok fazla görülen karaciğer yağlanmasına sebep olur. Karaciğer yağlanması da uzun dönemde sindirim bozukluğuna yol açmaktadır

  Yüksek şeker seviyesi dikkat eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, hafıza kapasitesi düşüklüğü ve öğrenme güçlüğü yapabilmektedir. İleri dönemlerde ise kandaki yüksek şeker oranı ile hücre içi ile dışı arasındaki geçiş bozularak yıpranma hızlanmaktadır.

  Şeker sadece kilo artışına neden olmaz, bazı hastalıkları da tetikleyerek böbrek, göz, kalp gibi her organı olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden şekeri azalt, sağlıklı ve keyifli bir yaşama adım at…

  YAZININ DEVAMINI GÖR